Ve středu nás čeká čtvrtfinálový souboj v rámci Českého poháru. O postup do Final4 se utkáme ve středu v 17:00 s týmem Medvědů BC GEOSAN Kolín na hale Vodova.

Poslední vzájemný zápas jsme s Kolínem odehráli koncem listopadu minulého roku na domácí palubovce v rámci 14. kola základní části. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané, poslední čtvrtina ale patřila nám a zápas jsme zvítězili desetibodovým rozdílem 94:84.

Náš středeční soupeř odehrál poslední zápas v sobotu 29. ledna doma proti Hradci Králové. Utkání bylo po celou dobu naprosto vyrovnané. Hradečtí Sokoli ale zvládli lépe koncovku a odvezli si domů výhru 86:80.

My jsme poslední utkání v rámci KNBL odehráli také v sobotu 29. ledna v Praze na Folimance. Od začátku jsme byli v jasném vedení, a to především po první čtvrtině, která skončila 30:8 v náš prospěch. Konečný výsledek zápasu byl pak 109:88 v náš prospěch.

 

Momentálně nejlepší střelci Kolína: Číž (20.1), Petráš (14.0), Lošonský (12.3), Mareš (12.3)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.5), Mickelson (13.6), Půlpán (11.4), Marko (10.0)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Čtvrtfinále poháru má jasnou matematiku. Vítěz pojede na F4 bojovat o medaile – poražený končí. Hledat motivaci tak nebude potřeba. Čeká nás souboj s Kolínem. Tým, který se opírá o silný útočný repertoár. Uvidíme, jak soupeře zasáhne zranění Adama Číže. I my půjdeme oslabeni o dvojici našich mladíků. Věřím, že se dobře připravíme a zápas zvládneme.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Čeká nás těžké utkání v Českém poháru o postup do dalšího kola. Tyto zápasy jsou vždycky vyrovnané a mohou rozhodovat maličkosti. Doufám, že zápas zvládneme stejně jako poslední zápas v Praze, a postoupíme dál. Musíme hrát se stejnou energii a nasazením na obou stranách hřiště.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.

 

Pokyny pro vstup:

-> Divák je vpuštěn do vnitřních prostor sportovní haly, pokud nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňuje některou z podmínek pro účast: potvrzení o očkování, lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech.

-> Divák je povinen mít nasazenou ochrannou pomůcku i v průběhu trvání utkání. Vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 metry.

-> Všechny osoby musí mít místo k sezení.

-> Maximální počet návštěvníků je 1000

VÝJIMKA:

  • Děti do 12 let – bez omezení
  • Děti 12-18 let – PCR test