Zítra nás čeká první utkání v nadstavbové části A1 Kooperativa NBL. V 17:30 nastoupíme na Folimance proti USK Praha. Poslední vzájemný zápas s USK Praha jsme odehráli na začátku listopadu minulého roku na palubovce soupeře. Většinu času jsme byli ve vedení, USK pak ale zabojovalo a zajistilo dramatickou koncovku, kterou jsme však úspěšně zvládli a do Brna odjížděli s výhrou 86:82.

Náš sobotní soupeř odehrál poslední zápas před týdnem 22. ledna doma proti Olomoucku. Utkání bylo po celou dobu naprosto vyrovnané. Olomoucko ale zvládlo lépe koncovku a odvezlo si výhru 81:79.

My jsme poslední utkání v rámci KNBL odehráli v neděli 9. ledna v Ústí. Ačkoli jsme si v prvním poločase vybudovali solidní náskok a do šatny jsme odcházeli za stavu 51:36 v náš prospěch, domácí ve třetí čtvrtině manko stáhli a zápas měl dramatickou koncovku. Vítězství jsme si ale pohlídali a odjížděli jsme domů s výhrou 82:77.

Ve středu jsme ale hráli zápas Českého poháru, kde nás v osmifinále čekala NH Ostrava. Celou dobu jsme byli ve vedení, a nakonec jsme si z Tatranu odvezli vítězství 90:76.

USK je momentálně na 5. místě v tabulce s dvanácti výhrami a deseti prohrami. My jsme na 3. místě se čtrnácti výhrami a sedmi porážkami.

 

Momentálně nejlepší střelci Hradce: Mangas (19.5), West (17.6), Vyroubal (10.7), Štěrba (9.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.4), Mickelson (13.3), Půlpán (11.0), Marko (10.4)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Je pro nás velmi důležité začít nadstavbu vítězně. Chceme zopakovat dobrý výkon, který jsme na Folimance předvedli v základní části. Solidní obrana, převaha na doskoku a přesná muška z dálky jsou naším klíčem k úspěchu.“

Richard Bálint (guard Basket Brno): „Na zápas s USK se samozřejmě těším. Bude to náš první zápas v nadstavbě A1, tak doufám, že do něj vstoupíme výhrou.“