Další, tentokrát jednozápasový trip nás čekal v rámci Severoevropské basketbalové ligy. Soupeřem byl polský tým Anwil Wloclawek, v současnosti vedoucí celek polské ligy. Dostali jsme tak možnost popasovat se s tím nejlepším, co právě teď naši severní sousedé mají k dispozici.

V zápase jsme vyzkoušeli poprvé Danila Djuricice, který je v klubu na try-outu. Jedná se o kanadského hráče, převážně hrajícího na pozici 4.

V krásné, až po strop zaplněné hale, s roztleskávačkami, mohutným povzbuzováním z ochozů a vydařeným entrée, prostě jako za starých časů – takový byl úvod utkání. Jako by nám toto vše vlilo krev do žil, od začátku jsme hráli více než vyrovnanou partii a po prvních 10 minutách vedli rozdílem 3 bodů.

Ve druhé čtvrtce domácí přitlačili, trefili několik trojek a postupně si vzali vedení zpět. Nijak jsme nesložili zbraně a v poločase drželi hratelné skóre, prohrávali jsme jen o 4 body.

Přestávka nám přišla vhod, hned od startu druhé poloviny jsme začali udávat tempo hry, upletli jsme dokonce šňůru 14-0 a dostali se do vedení. Domácí, hnáni z publika, znovu odpověděli, takže se do konečné čtvrtiny šlo s rozdílem jediného bodu.

Přetahovaná pokračovala, my i Anwil jsme měli odpověď na cokoliv, co soupeř předvedl, takže cca 1:45 do konce jsme byli na vyrovnaném stavu 76-76. Pak ale přišlo 8 rychlých bodů v našem koši a vypadalo to, že je po zápase. Nevzdali jsme se, 18 vteřin do konce jsme stáhli na rozdíl 2 bodů, faulovali jsme a domácí hráč trefil obě šestky, čímž posunul rozdíl mimo možnost srovnat jednou střelou. Tím prakticky zápas rozhodl a my tak museli soupeři pogratulovat k výhře.

Nicméně jsme odehráli velice kvalitní zápas, který se musel líbit, což ocenilo i publikum, které fandilo slušně a basketbalu, jak bylo vidět, rozumí. Byl to pro nás všechny pěkný sportovní zážitek.

Hned v sobotu 15/1/2022 pojedeme, tentokát v rámci KNBL, do Hradce Králové, k utkání posledního kola základní části. To začne v 18:00, jako vždy na webu TVCom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Anwil Wloclawek – Basket Brno            86:82 (21-24, 26-19, 16-19, 23-20)

 

Statistiky

Brno – Madden 18, Mickelson 17 (+5 doskoků, 5 zisků), Bálint 14, Puršl 11 (+8 doskoků), Půlpán 8 (+5 doskoků, 11 asistencí), Marko 6, Körner 6, Djuricic 2

Anwil – Matthews 25, Dykes 21, Kowalczyk 17

 

Doskoky 44:36, asistence 21:20, zisky 8:10, ztráty 16:10

 

Lubomír Růžička (Basket Brno): „Odehráli jsme z našeho pohledu jedno z nejlepších utkání v sezoně. První poločas jsme hráli se zbytečným respektem, nebyli jsme dost konzistentní na obranném doskoku a měli jsme spoustu nevynucených ztrát, i přesto jsme byli na dostřel čtyř bodů. Pak jsme měli výborný nástup do třetí čtvrtiny, kdy si kluci dokázali, že i s lídrem polské ligy dokážeme hrát. Nakonec rozhodla individuální kvalita domácích, kteří teď hrají ve velké euforii a v závěru trefovali velké střely. Jsme rádi, že jsme hráli v takové atmosféře, protože to byl balzám na sportovní duši. Skoro tři tisíce diváků, výborná kulisa, vysoké tempo a férová hra, doufám, že si z toho všeho vezmeme to nejlepší a přeneseme si to do dalších bojů v obou soutěžích.“