Máme před sebou předposlední zápas základní části Kooperativa NBL, ve kterém v neděli 9. ledna od 18:00 nastoupíme na palubovce Slunety Ústí nad Labem.

Poslední vzájemný zápas s Ústím jsme odehráli 30. října minulého roku na domácí palubovce. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané, nakonec jsme ale vybojovali vítězství 85:77.

Náš nedělní soupeř odehrál poslední zápas včera 6. ledna s Opavou na domácí palubovce. Ústí bylo celý zápas ve vedení, a tak si vybojovali vítězství 78:65.

My jsme poslední utkání v rámci KNBL odehráli 2. prosince doma s Olomouckem. Ačkoli se zápas vyvíjel lépe pro soupeře, ve čtvrté čtvrtině jsme skóre otočili a vyhráli tak 85:76.

Ústí je momentálně na 7. místě v tabulce s deseti výhrami a deseti prohrami. My jsme na 3. místě se 13 výhrami a 7 porážkami.

Sledujte nás na TVcom – ODKAZ: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/201864-Sluneta-Usti-nad-Labem-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Slunety: Autrey (16.2), Svejcar (15.5), Pecka (14.9), Johnson (11.2)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.1), Mickelson (13.4), Půlpán (11.3), Marko (10.4)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Do Ústí jedeme odhodláni bojovat o třetí místo po základní části. K dosažení tohoto cíle potřebujeme kvalitní doskok, dobré sdílení míče a správné řešení útočných kombinací domácích.“

Jakub Krakovič (kapitán Basket Brno): „Ústí bude určitě nebezpečný soupeř, zejména po poslední výhře nad Opavou. Klíč k úspěchu vychází z naší hry, být agresivní na balónu a znepříjemnit hru Autreymu, aby nemohl tvořit pro sebe a své spoluhráče. Věřím, že jsme připraveni odehrát dobré utkání a odvést si z Ústí výhru.“