Dnes jsme ve sportovní hale Daugava v lotyšské Rize odehráli napínavé utkání s týmem Siauliai-7bet, což je špičkový litevský celek.

Za celých 50 minut hrací doby skórovalo dohromady třináct hráčů dvouciferným počtem bodů. Došlo totiž na dvě dramatická prodloužení, která náš tým nakonec dovedla do vítězného konce 107:104.

Kapitán Jakub Krakovič zaznamenal ve druhém prodloužení, po dvou vynucených faulech a během dvou minut, devět ze svých 17 bodů. Právě toto nás dostalo do vedení 105:100. Náš kapitán ke svému výkonu přidal ještě 11 doskoků a jednu asistenci.

Pivot Hunter Mickelson si připsal další double-double. Zaznamenal 23 bodů (10/15), 10 doskoků a 5 bloků. Roman Marko a Richard Bálint zaznamenali po 16 bodech. První jmenovaný rozdal také 10 asistencí. Viktor Pulpán měl 11 bodů (5/5) a také si připsal 10 asistencí.

Celkem jsme zaznamenali 38 asistencí a 53 doskoků.

Náš a soupeřův tým dohromady zaznamenal 211 bodů, což je nový rekord ENBL.

V celkovém pořadí jednotlivých týmů jsme se dostali na první místo s novým rekordem ENBL nastřílenými 107 body, na druhé místo se posunul náš dnešní soupeř se 104 body.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Těžké fyzické utkání. V první polovině byla naše obrana nedůsledná. V poločase jsme se semkli, třetí čtvrtina byla naše zatím nejlepší v sezóně. Obrovská energie a výborný sebevědomý výkon. Bohužel jsme v koncovce zápasu, kdy jsme zápas mohli “uklidit”, dali soupeři opožděný vánoční dárek. Jestli ale něco mám rád na svém týmu, tak je to charakter. Vždy se najde někdo, kdo strhne ostatní. Výhra proti celku, který je pravidelně v evropských pohárech vedena trenérskou legendou, dodává nám všem sebevědomí do další části hry. Děkuji svým hráčům za výhru.”

Zítra nás od 14:00 (našeho času 13:00) čeká utkání s BC Enisey ODKAZ:  https://fb.me/e/2ZrW7ywHG

Cena za sledování utkání je 2,29€.

Veškeré informace o soutěži můžete najít na těchto webových stránkách https://www.enbleague.eu