V sobotu nás čeká nejen poslední domácí zápas letošního roku, ale i oslava výročí 95 let brněnského basketbalu. V 18. kole Kooperativa NBL nastoupíme od 18:15 před televizními kamerami proti Pardubicím na hale Vodova.

Poslední vzájemný zápas s Pardubicemi jsme odehráli před dvěma měsíci na palubovce soupeře. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané, nakonec jsme ale podlehli 82:87.

Náš sobotní soupeř odehrál poslední zápas v sobotu 11. prosince na domácí palubovce s Olomouckem. Po celou dobu utkání byl tým Pardubic ve vedení a konečným výsledkem 91:60 si připsali další vítězství.

My jsme poslední utkání odehráli v pondělí 13. prosince v Nymburku. Po vyrovnaném utkání jsme nakonec obdrželi porážku 76:88.

Pardubice jsou momentálně na 5. místě v tabulce s 9 výhrami a 7 prohrami. My jsme na 4. místě s 11 výhrami a 7 porážkami. Bude se jednat o velmi zajímavé utkání. Přijďte nás podpořit na Vodovku.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/805

 

Momentálně nejlepší střelci Pardubic: Pekárek (15.1), Walton (13.9), Vyoral (13.8), Šafarčík (11.1)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.4), Mickelson (13.2), Půlpán (11.3), Marko (11.0)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Zápas s Pardubicemi má hned několik významů: chceme vyhrát poslední zápas v roce, chceme vyrovnat vzájemnou sérii a také chceme konečně zahrát dobrý zápas na domácí palubovce. Doufám, že si na halu Vodova najde cestu více diváků a přijdou náš tým podpořit. Zároveň se chystá oslava 95. výročí založení basketbalu v Brně, což by si zasloužilo větší návštěvu.“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „V sobotu nás čaká veľmi nepríjemný súper. Mame par dni na prípravu, ku ktorej pristupime s plnou vážnosťou. Ak chceme pomýšľať na prvú štvorku, musíme byť v tomto zápase úspešný.“

 

Na co se můžete těšit:

Vzhledem k oslavě 95 let brněnského basketbalu, jsme pro vás připravili speciální program. Bude zde výstava plakátů s hráči a úspěšnými obdobími historie, v prostorách haly Vodova je otevřeno Muzeum sportovní historie (prohlídku je nutno domluvit předem) a budou také pozvání významné osobnosti.

Dále budou nachystány warm-up trika hráčů Basketu Brno s logem oslav, která se po rozcvičení budou podepisovat a dávat do prodeje ve fan shopu (výtěžek prodeje půjde na podporu Kláry Kalivodové, kterou dlouhodobě podporujeme).

Také budeme předávat šek s vybranou částkou Kláře a jejím rodičům před úvodním rozskokem.

Na velkoplošné obrazovce poběží smyčka s obrázky historických momentů brněnského basketbalu a promítneme i zdravici primátorky města Brna.

V poločasové přestávce zobrazíme nejslavnější hráče a trenéry historie a připomeneme si jejich úspěchy.

 

Pokyny pro vstup:

-> Divák je vpuštěn do vnitřních prostor sportovní haly, pokud nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňuje některou z podmínek pro účast: potvrzení o očkování – nejméně 14 dní od poslední dávky, lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech.

-> Divák je povinen mít nasazenou ochrannou pomůcku i v průběhu trvání utkání. Vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 metry.

-> Všechny osoby musí mít místo k sezení.

-> Maximální počet návštěvníků je 1000

VÝJIMKA:

  • Děti do 12 let – bez omezení
  • Děti 12-18 let – PCR test