Program máme v prosinci našlapaný jako týmy v NBA, proto nás hned 2 dny po utkání v Ostravě čekal další výjezd, tentokrát do Nymburka.

Našeho soupeře není třeba dlouze představovat, jedná se dlouhodobě o nejlepší tým u nás, což vždy znamená výzvu popasovat se o co nejlepší výsledek.

Bohužel, stále jsme nemohli zapojit Marka, který stále léčí zranění nohy.

Do zápasu jsme vlétli s vervou a odhodláním, které přinesly ovoce v podobě vedení po celou dobu první čtvrtiny. Dobře jsme se prosazovali hlavně v podkošovém prostoru.

I druhá část se nesla v podobném duchu, byť Nymburk pomalu náš náskok stahoval a v konci poločasu se domácím podařilo vzít si vedení na svou stranu. Rozdíl 2 bodů však byl i nadále slibný.

Tradiční nápor po přestávce jsme však nezachytili, zejména druhá půlka třetí čtvrtiny vyzněla pro soupeře, který si vypracoval 14bodový polštář před závěrečnou čtvrtinou.

Nesložili jsme zbraně, bojovali až do konce, podařilo se nám snížit na jednociferný rozdíl, domácí si však výhru zkušeně pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčích.

I přes porážku odjíždíme z Nymburka se vztyčenou hlavou, a už vyhlížíme další utkání, kterým bude v sobotu 18/12 střet s Pardubicemi.

V rámci tohoto zápasu, který bude přenášet Česká televize přímým přenosem, proběhne připomínka 95 let basketbalu v Brně, jste tedy srdečně zváni do haly na Vodové, kde bude připraven program, charitativní akce a vzpomeneme nejslavnější okamžiky brněnského basketbalu.

Těšíme se na vás, Brno do toho!!

 

ERA Basketball Nymburk – Basket Brno             88:76 (21-26, 27-20, 25-13, 15-17)

 

Statistiky

Brno – Puršl 16 (+7 doskoků), Půlpán 15 (+6 asistencí), Mickelson 15 (+12 doskoků), Madden 15 (+6 doskoků, 4 asistence), Bálint 11 (+4 doskoky), Nečas 2, Körner 2

Nymburk – Harding 18, Hruban 18, Ross 15, Palyza 14, Benda 11

 

Doskoky 45:41, asistence 17:14, zisky 8:3, ztráty 7:13

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Nymburk ukazuje nesmírnou kvalitu. Když se podíváme na body lavičky, vždy domácí najdou nějakého reprezentanta nebo kvalitního zahraničního hráče. My jsme do Nymburka přijeli soustředění a se sebevědomím. To kvituji především u našich mladších hráčů, kteří dnes hráli bez zbytečného respektu. Naše hra byla elastická, uhlazená, a to pak můžete hrát s Nymburkem otevřenou partii. Zápas rozhodla třetí čtvrtina a sedm útočných doskoků Nymburka v této části utkání. Ze druhých šancí si vytvořili bodový polštář. Já jsem rád, že moje družstvo ukázalo charakter a za stavu minus patnáct jsme otočili vývoj utkání a šli na minus šest. Domácí zvítězili… Musím ještě vzpomenout zápas s Děčínem, kdy jsme hráli 28 minut dobře, a pak přišel kolaps, který jsme už hodili za hlavu. Ani v Opavě to nebylo v první části ideální. Ve druhé půlce jsme se vzpamatovali a odrazili se do utkání v Ostravě. Máme z deseti posledních zápasů sedm vítězství a tři porážky, z toho jedna v Nymburce a jedna v Opavě. Já bych toto období hodnotil pozitivně. Zvlášť když k tomu přidáme dvě výhry v evropském poháru ENBL. Už delší dobu ukazujeme dobrou výkonnost. My jsme před sezonou netrénovali kompletní a do plného stavu jsme se dostali až 20. října, odkdy trénujeme všichni. Pokud budeme zdraví, budeme v dobrých výkonech pokračovat.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Jsme rádi za výkon, který jsme zde předvedli i přes absenci Romana Marka a Jakuba Krakoviče, který jede tak napůl. Myslím si, že rozhodně máme na čem stavět, protože takový výkon nás může odrazit dál. Pokud se takového stylu hry budeme držet, můžeme být hodně úspěšní. Je pozitivní, že se i mladší hráči dokázali chopit příležitosti, kterou jim zdravotní stav jejich spoluhráčů nabízel. Dnešní zápas i zápas v Ostravě byl z naší strany povedený. V prvním polovině jsme získali dvakrát až jedenáctibodový náskok a důležité bylo, že jsme se nezalekli, pokračovali jsme ve stylu hry, který nám přinášel ovoce. Klíčové bylo, že jsme si dokázali půjčit míč. Ve třetí čtvrtině se možná projevila širší rotace Nymburka. I když jsme tuto část zápase nezvládli podle našich představ, můžeme odjíždět se vztyčenou hlavou. Na konci jsme ztráceli šest bodů a věřili jsme si, že kdyby nám padla nějaké střela a pohlídali jsme si doskok, mohlo to být ještě vyrovnanější a zajímavější. Bohužel domácí ukázali sílu na útočném doskoku, kde nás potrestali několika body, a to jim zase pomohlo vybudovat náskok zpátky.“

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): „V první půli nebyla naše obrana na dobré úrovni. To jsme pak zlepšili ve druhé půli, a to byl klíč k vítězství. Není ale omluva pro to, jak jsme bránili v první půli. Nebyli jsme připraveni fyzicky čelit nájezdům a doskokům hostů. Jen jsme si přišli zahrát. Do druhé půle jsme se snažili jejich nájezdy do koše zastavit, přibrzdit jejich rychlý přechod do útoku. A to byl klíč k úspěchu. Musíme si to zanalyzovat a poučit se z toho, protože není možné takto hrát zvláště teď, když hrajeme velmi důležité zápasy. Vojta Hruban je naše největší zbraň a to, jak hrál v obraně i v útoku na konci první půle, nám hodně pomohlo. Tím, jak umí střílet a také najíždět, je velmi nebezpečný a dělá problémy všem.“

Petr Benda (power forward ERA Basketball Nymburk): „Nehráli jsme dobře v obraně, ani v útoku. Soupeř nás předčil v agresivitě, což se nám málokdy stává. Dnes jsme se do toho nějak nemohli dostat. Trenér určitě udělá rozbor a podíváme se na ten zápas znovu, protože to byl od nás jeden z těch horších zápasů. Bylo tam pár světlých momentů na konci poločasu a ve třetí i čtvrté čtvrtině, ale to nestačí. Musíme do toho šlapat 35 až 40 minut. Zvláště pokud chceme uspět na evropské scéně. Když jsme byli dole, tak jsme potřebovali soupeře dostat pod tlak agresivitou v obraně. Vždy, když jsme jim nedali nic snadného, tak jsme byli před nimi. Pokud bychom byli agresivní celý zápas, tak bychom klidně mohli vyhrát o 30 bodů, ale místo toho vždy šla koncentrace dolů a nechali jsme soupeře hrát. A je to tým z vrchu tabulky, nejsou to žádní nazdárci, které můžeme nechat hrát. Docela mě mrzí, že jsme nepředvedli lepší výkon, protože za týden nás čeká v Lize mistrů ještě mnohem kvalitnější soupeř.“