S velkou radostí vám oznamujeme, že naši hráči z projektu NEXT GENERATION Basket Brno podruhé v řadě obdrželi pozvánku na Adidas Next Generation Tournament. Letošního jubilejního 20. ročníku turnaje se zúčastní celkem 28 týmů, které se poperou o čtyři místa v Turkish Airlines EuroLeague Final Four, jenž se bude konat v Berlíně na konci května 2022.

V každé kvalifikaci se představí osm týmů, sedm klubů nebo akademií a jeden tým Next Generation vytvořený speciálně společností Adidas z hráčů, jejichž týmy se nedostaly do finálního výběru. Vítěz každé kvalifikace získává automatický postup do finále. V případě, že tým Next Generation vyhraje jakoukoli kvalifikaci, bude divoká karta udělena jinému týmu, který se bude účastnit stejného kvalifikačního turnaje.

Kromě čtyř míst získaných vítězi kvalifikací ANGT, bude ve finále místo pro tým Next Generation složený z nejlepších hráčů ze všech týmů Next Generation. Tři další týmy obdrží pozvánky na divokou kartu, aby se utkaly o kontinentální korunu U18 v Berlíně.

V turnajovém okně, kterého se zúčastní také tým NEXT GENERATION Basket Brno ve dnech 21.- 23. ledna v Mnichově, nám budou soupeři týmy:

  • Real Madrid
  • FC Bayern Munich
  • ALBA Berlin
  • Casademont Zaragoza
  • Next Generation Team Munich
  • Orange 1 Bassan
  • Zalgiris Kaunas

 

Luboš Bartoň (hlavní trenér NEXT GENERATION): „Jsem rád, že Basket Brno opět obdržel pozvánku na prestižní euroligový Adidas Next Generation Tournament. Minulou sezónu se nám podařilo zanechat na turnaji dobrý dojem, a to nejen předvedenou hrou, ale také vystupováním. Doufám, že letos z té zkušenosti budeme čerpat a odehrajeme ještě lepší turnaj. Na rozdíl od minulé sezóny naši mladí hráči letos hrají svoje soutěže a myslím si, že to bude další velký plus pro náš tým. V Mnichově, kde se bude náš turnaj konat, se pole osmi týmů rozdělí na dvě skupiny po čtyřech a jsem zvědav, které soupeře nám ANGT vylosuje.”

Jakub Nečas (křídlo NEXT GENERATION): „Jsem vděčný za to, že i tento rok se budeme moci poměřit s těmi nejlepšími týmy v mládežnické Evropě.“

Lukáš Olbort (rozehrávač Basket Brno): „Jsem moc rád, že jsme opět dostali možnost reprezentovat český basketbal na takovémto turnaji. Změříme si síly s nejlepšími mládežnickými týmy světa. Je to další motivace a impuls do práce.”

Šimon Svoboda (pivot Basket Brno): „Určitě jsem velmi rád, že jsme byli opět pozváni. Na turnaj se moc těším, opět to pro nás bude velká zkušenost a výzva, kdy poměříme síly s těmi nejlepšími.“