Neúprosný kolotoč prosincových utkání pokračoval hned v sobotu na půdě ostravské Nové huti. Tým, vedený koučem Cholevou, nehraje v této sezóně vůbec špatně. o čemž jsme se přesvědčili i v domácím zápase. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, na druhou stranu, po dvou prohrách se slušelo říct NE!

Museli jsme se obejít bez Marka, naopak, kapitán Krakovič se do sestavy vrátil.

Náš dobrý vstup do utkání se podařilo domácího celku ještě do pauzy otočit a ujmout se po 10 minutách vedení o 2 body.

Důležitou se ukázala druhá perioda, ve které jsme „zamkli“ vlastní koš, povolili domácím zaznamenat jen 10 bodů a vypracovat si do poločasu vedení o 10 bodů.

Náskok v této rovině jsme si drželi po celou dobu třetí části hry a do myslí hráčů NH se místy začala vkrádat nervozita.

V závěrečné sekvenci jsme, i přes úpornou snahu protivníka, uhájili vítězství až do samého konce a pojistili si prozatímní 4. místo v tabulce KNBL.

Hned v pondělí, 13/12/2021, odjíždíme k dalšímu duelu, tentokrát do Nymburka, kde začíná v 18:00 střetnutí s místím celkem. Sledujte nás na webu TVcom.

Brno do toho!!

 

NH Ostrava – Basket Brno         72:85 (20-18, 10-22, 21-18, 21-27)

 

Statistiky

Brno – Bálint 18 (+5 doskoků, 3 asistence), Mickelson 17 (+ 8 doskoků), Půlpán 16 (+6 doskoků, 6 asistencí), Madden 13 (+4 doskoky, 5 asistencí), Körner 10, Puršl 6 (+6 doskoků), Nečas 3, Dáňa 2

NH – Ubilla 24, Heinzl 10

 

Doskoky 43:42, asistence 14:18, zisky 9:5, ztráty 13:16

 

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Gratuluji svým hráčům, jelikož přijeli naprosto soustředění a splnili to, co jsem jim říkal před zápasem. 23 útočných doskoků Ostravy nás mrzí. Měli jsme podobný taktický plán jako Kolín. Chtěli jsme, ať má Ubilla co nejvíce střel, ale nezapojoval ostatní střelce. Dnes jsme předvedli kompaktní výkon. Za výhru jsem rád. Teď nás čeká Nymburk, máme 11. prosince a v nohách tento měsíc už 5 zápasů. Domácím patří kredit za to, jakou sezonu hrají.”

Richard Bálint (guard Basket Brno): „Do zápasu jsme vstoupili slušně, pak přišel útlum, ale naštěstí jsme si to pohlídali a vyhráli.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Hosté byli úspěšnějším týmem, ale dávám kredit i našim klukům. Bohužel jsme dnes neměli den, v závěru skore narostlo a hosté vyhráli. Ne každý den je posvícení.”

Dominik Heinzl (power forward NH Ostrava): „Dnes to bylo velice vyrovnané utkání, bohužel se nám nedařily šestky, ani trojky. První poločas byl v obraně slušný, ve druhém jsme diskutovali s rozhodčími a nechali jsme se rozhodit. Ale jinak dobrý zápas. Doufám, že je porazíme příště.”