Dohrávka 15.kola KNBL nás čekala dnes v Opavě. Domácí tým byl tradičně na své palubovce velice silný, v posledních letech patří ke špičce ligy, i letos s přehledem drží druhé místo za suverénem z Nymburka. Nečekalo nás tím pádem nic lehkého.

V utkání jsme se museli obejít bez dvojice Krakovič – Marko, příležitost tak dostala naše omladina, kdy Šimon Svoboda absolvoval svůj vůbec první soutěžní zápas v mužské kategorii (a nutno říci, že si nevedl špatně).

Bohužel, už vstup se odvíjel dle not domácích, jejichž styl je založen na střelbě trojek, což prokázali hned v první čtvrtině, ve které si vypracovali 10bodový náskok.

Naprosto nepovedená druhá čtvrtina pak rozhodla o osudu utkání. V ní se nám podařilo vsítit pouhých šest!! bodů, Opava uzavřela poločas trojkou s klaksonem a do šaten se šlo za rozdílu 25 bodů.

Druhý poločas už byl celkově vyrovnanější, během třetí části hry jsme manko mírně stáhli, ale domácí si vše zkušeně hlídali a nepustili rozdíl ve skóre na méně než 12 bodů. Před poslední čtvrtinou tak i nadále vedli, a to o 16 bodů.

Zápas se už prakticky „dohrával“, ve chvíli, kdy jsme se nadechli, trefil Šiřina znovu 2 trojky a bylo po nadějích na zvrat. Jedním z pozitiv byl výkon Tomáše Jansy, který využil šanci při absenci Marka ke svému kariérnímu maximu v počtu nastřílených bodů (i faulů).

Hned v sobotu vyjíždíme znovu, tentokrát do Ostravy, kde od 17:30 nastoupíme proti domácí Nové Huti. Zápas můžete sledovat na webu TVcom, či přijít přímo do haly Tatran. Brno do toho!!

 

BK Opava – Basket Brno    86:64 (26-16, 21-6, 19-28, 20-14)

 

Statistiky

Brno – Madden 14 (+7 doskoků), Bálint 11, Půlpán 8, Jansa 8, Puršl 6, Körner 6, Mickelson 4, Dáňa 4, Nečas 3

Opava – Klečka 18, Šiřina 14, Jurečka 13, Markusson 11, Kouřil 10

 

Doskoky 44:31, asistence 18:8, zisky 5:5, ztráty 9:12

 

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Do utkání jsme vstoupili ještě pod dojmem zkaženého utkání doma proti Děčínu. Nic se nám nedařilo a domácí si dávali body, jak chtěli. Ve třetí čtvrtce jsme se zvedli, zejména zásluhou Tomáš Jansy. Opava je však zejména doma velmi silná a drama nepřipustila. Markantní rozdíl mezi oběma týmy byl hlavně na doskoku. Doufám, že se nám uzdraví Marko a Krakovič a uspějeme v Ostravě.”

Šimon Svoboda (křídlo Basket Brno): „Měli jsme v hlavách neúspěch z pokaženého utkání s Děčínem. Hodně jsme zaostávali za domácími na doskoku a ve střelbě z větších vzdáleností. Musíme se rychle vzpamatovat a zabodovat v Ostravě.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „První polovina v pohodě, ale třetí čtvrtka byla špatná. Brno rozhýbal Tomáš Jansa, kterého bych chtěl za výkon pochválit. Byli jsme hodně podráždění, a to nás sráželo. Nicméně rozdíl o více než dvacet bodů není špatný. V sobotu hrajeme na USK, a to je další silný tým s nekompromisními střelci.”

Rostislav Dragoun (křídlo BK Opava): „Začali jsme výbornou obranou, se kterou měl soupeř problémy. Pod dojmem vysokého vedení v poločase jsme se trochu začali šetřit a Brno toho využilo ke snížení náskoku. Naštěstí jsme drama nepřipustili a poměrně lehce zvítězili.”