Zítra nás čeká nelehké utkání v oslabené sestavě. V dohrávce 15. kola Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 na palubovce Opavy. Mezi zraněnými stále zůstává rozehrávač Petr Křivánek a kapitán Jakub Krakovič, u kterého se doba návratu mírně protáhla. Nově k nim bohužel přibyl i rozehrávač Roman Marko, který v nedělním zápase s Děčínem utrpěl zranění ve spodní části těla. Podle prvních zpráv by se však nemělo jednat o nic vážného.

Poslední vzájemný zápas s Opavou jsme odehráli před více než dvěma měsíci na domácí palubovce. Celé utkání bylo velice vyrovnané, nakonec jsme ale podlehli hostujícímu týmu 78:84.

Naši středeční soupeři za sebou mají povedené nedělní utkání na půdě královéhradeckých Sokolů, ze kterého si odvážejí vítězství 101:77.

My jsme v neděli odehráli domácí utkání s Děčínem, ve kterém jsme bohužel i přes dvacetibodový náskok nakonec prohráli v prodloužení o jediný bod (95:96).

Opava je momentálně na druhém místě v tabulce s 11 výhrami a 3 prohrami. My jsme na 4. místě s 10 výhrami a 5 porážkami. Půjde tedy o divácky velmi zajímavé utkání.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/201837-BK-Opava-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Opavy: Šiřina (16.4), Markusson (13.0), (15.6), Gniadek (10.8), Klečka (10.6)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.7), Mickelson (13.5), Marko a Půlpán (11.0)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Hrajeme proti aspirujícímu finalistovi soutěže, který hraje velmi dobře na své palubovce. Musíme hrát soustředěně po celou dobu zápasu, nepolevit a doslova přežít ten moment, kdy Opava udělá svoji typickou smršť trojek, útočných doskoků a rychlých protiútoků. Boj o doskok bude tradičně klíč k úspěchu.“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „V našom nabitom programe nás čaká veľmi kvalitný super, ktorý ukazuje svoju kvalitu v Čechách aj Európe. Musíme sa dobre pripraviť a zlepšiť si náladu po poslednom domácom zápase. Bude to ťažké, ale musíme zabojovať a pobiť sa o víťazstvo.“