Systém soutěže ENBL je nastaven tak, že týmy hrají 2 zápasy ve dvou dnech. Po pár hodinách odpočinku, krátkém ranním tréninku a poobědovém odpočinku jsme nastoupili proti lotyšské Valmieře.

Do utkání bohužel nemohl zasáhnout kapitán Kuba Krakovič, který vynechal i úvodní duel, čímž se nám rotace zúžila na 10 hráčů, schopných vyběhnout na plac.

Zachytili jsme hned začátek zápasu, dobře jsme si půjčovali míč, hledali volné spoluhráče a trefovali se zpoza oblouku i z pod koše. Vedení o 5 bodů jsme si tak plně zasloužili.

V druhé čtvrtině jsme přitlačili ještě víc, hráli rychle dopředu a zodpovědně bránili. Nálada na lavičce se pohybovala od naprosté euforie až k extázi, jelikož s poločasovým stavem +13 jsme nepočítali ani v nejdivočejších snech.

Soupeř se ale o pauze v šatně zmobilizoval, vlétl do třetí čtvrtiny jako uragán a na konci této desetiminutovky byl stav srovnán. O všem tedy rozhodla až poslední část hry.

V té jsme brzy získali mírné vedení, které se ukázalo jako rozhodující. Byť nic nebylo rozhodnuto až do poslední vteřiny, důležitý zisk 12 sekund před koncem a zkušeně sehraná koncovka nám přinesly druhé vítězství!!

Nicméně, zpět domů a do KNBL. Hned v neděli, 5. prosince, se utkáme s Děčínem, v naší hale na Vodové, od 18:00. Rádi vás všechny uvidíme v hale, případně si zapněte web TVCom.