Od dnešního dne až do 29. listopadu potrvá reprezentační pauza. Prvním nominovaným je pivot Šimon Puršl, který se již několikrát zapojil do národního týmu mužů. „Pozvání do národního týmu pro mě tentokrát znamená ještě víc než dříve. Že i po zdravotních potížích, které jsem poslední dobou měl, ve mě vkládají důvěru, toho si velice vážím a těším se, až budu moct obléct národní dres.“

Nováčkem ve čtrnáctce nominovaných je náš další pivot Ondřej Husták. „Jsem moc nadšený za tuhle příležitost. Je to pro mě velká motivace v tom se zlepšovat a makat na sobě o to víc, abych se tam dostal a vyběhl na palubovku s nejlepšími českými hráči.“

Český nároďák odehraje dvě utkání. V pátek 26. listopadu v Bosně a Hercegovině a v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Opavě proti reprezentaci Litvy.

Další pozvánku na sraz obdržel do slovenské reprezentace náš pivot Richard Körner, který tam taktéž není žádným nováčkem. „Na reprezentáciu sa velmi teším. Je to vždy česť reprezentovať svoju krajinu.“

Slovenská reprezentace odehraje 25. listopadu zápas v Levicích proti Belgii a 29. listopadu v lotyšské Rize proti domácímu Lotyšsku.

Asi nikoho nepřekvapí, že se v širší nominaci 24 hráčů objevil i Richard Bálint, který už také nasbíral cenné zkušenosti v nároďáku. „Za nominaci do širšího výběru mužské reprezentace jsem moc rád a jsem opravdu vděčný. Je to pro mě velká čest a motivace se pořád zlepšovat a pracovat na sobě.“

Další jméno nominované do širšího kádru je Jakub Nečas. „V první řadě jsem byl zaskočený. Samozřejmě, že jsem byl moc rád, že jsem se tam dostal. Je mi ale jasné, že to bylo rozhodně s odřenýma ušima. Znamená to pro mě především to, že na sobě musím dál pracovat, je to obrovská motivace.“

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér A týmu Basket Brno): „Nominace čtyř hráčů do reprezentační čtyřiadvacítky a také následná nominace dvou hráčů do čtrnáctky, která bude v tomto reprezentačním okně bojovat v Bosně a doma proti Litvě, je pro náš klub skvělá vizitka. Myslím, že je to výborná práce našeho klubu a zároveň motivace pro lidi, kteří se na denním chodu podílejí. Zároveň máme ještě v nominaci Slovenska Ríšu Körnera. Klukům jsem k nominacím pogratuloval a budu jim držet palce.

Luboš Bartoň (hlavní trenér projektu NEXT GENERATION): „Jsem velmi rád, že se kluci (Ondra i Kuba) dostali již teď na radar seniorské reprezentace. Všichni jsme si vědomi, že je oba čeká ještě hodně práce a že jejich nominace mezi 24 hráčů má spíše motivační úlohu. Na druhou stranu, generační obměna se blíží a už teď my (CZ Basketball) musíme přemýšlet, co bude za 3-4, možná více roků.“