Poslední zápas před reprezentační pauzou nás čekal v sobotu 20/11, kdy jsme na Vodové přivítali celek z Polabí, Geosan Kolín. Soupeř potvrzuje i po velice vydařené loňské sezóně příslušnost k užší špičce ligy, my však chtěli prodloužit vítěznou sérii a získat klid před ligovou přestávkou.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si od začátku udržovali mírné vedení, čítající po 10 minutách hry náskok v podobě 5 bodů.

Dotahovali jsme po celou dobu čtvrtiny druhé, na jejímž konci se nám povedlo jít do nejtěsnějšího vedení o 1 bod, takže při odchodu do kabin nebylo zdaleka rozhodnuto.

Vyrovnaná byla i další část hry, v níž jsme sice v jednu chvíli utekli do většího, desetibodového trháku, který ale kolínští okamžitě zlikvidovali a srovnali krok, takže stav byl po 30 minutách naprosto vyrovnaný.

Až v závěrečné desetiminutovce jsme vítězství překlopili na naši stranu, když jsme Kolín nutili do složitých zakončení, sami se pak opřeli o hru rychle dopředu a trefili jsme i několik důležitých střel z delší vzdálenosti.

Natáhli jsme tak šňůru výher na 6 v řadě a posunuli jsme se do nejlepší čtveřice soutěže.

Nyní na nás čeká delší logová pauza, kterou vyplní první konfrontace v rámci ENBL, kdy na začátku prosince cestujeme do estonského Tartu ke dvěma utkáním.

Na domácí palubovce se znovu představíme 5/12/2021, kdy od 18:00 nám soupeřem bude celek Armex Děčín. Přijďte nás podpořit do hlediště nebo sledujte přenos na TVCom.

Brno do toho!!

 

Basket Brno – BC Geosan Kolín       94:84 (18-23, 29-23, 24-25, 23-13)

Statistiky

Brno – Madden 24 (+5 doskoků, 3 asistence), Bálint 16 (+3 asistence), Puršl 14, Marko 10 (+7 asistencí, 5 doskoků), Körner 9 (+6 doskoků), Půlpán 8 (+5 doskoků, 4 asistence), Mickelson 7, Krakovič 6 (+6 doskoků, 4 asistence)

Kolín – Číž 22, Petráš 20, Mareš 13, Jelínek 13

 

Doskoky 43:36, asistence 25:17, zisky 3:3, ztráty 10:7

 

Luboš Bartoň (asistent Basket Brno): „Kolín hrál svoji hru, na kterou jsme zvyklí, vyhoví si v útoku a když trefují z dálky, tak jsou nepříjemným soupeřem. Trvalo tři čtvrtiny, než jsme zapli v obraně, byli jsme pozornější a nutili jsme je do těžkých situací. To nám vyhrálo zápas, jsme rádi za prodloužení série a doufáme, že bude pokračovat i po reprezentační pauze.

Richard Bálint (Basket Brno): „Do zápasu jsme vstoupili solidně a drželi tuhle úroveň celý zápas, neměli jsme větší výkyvy. Oni trefili nějaké těžké trojky, bylo to utkání nahoru-dolů, a nakonec jsme je zlomili.“

Miroslav Sodoma (trenér BC Geosan Kolín): „Gratulace domácím, dnes nebyl mezi týmy nějaký veliký rozdíl a my jsme si zápas prohráli ve vymezeném území, kde nás soupeř přehrával, ostatní statistiky jsou vyrovnané. Tam se to dnes rozhodlo a trojkama jsme si to nedokázali zachránit. Pod tlakem a s úbytkem sil se ten konec moc nepovedl.“

Jiří Jelínek (BC Geosan Kolín): „Ve druhém poločase jsme propadli, dostali jsme hodně lehkých košů. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali vyrovnaně, nakonec jsme ji prohráli o 10. Rozhodlo se v bedně, jinak si nemyslím, že bychom nějak propadli. Na konci jsme hráli vabank, buď výhra nebo nic, skončilo to o 10.“