Cesta do míst, kde ligový basketbal už nějakou dobu chyběl – aneb střetnutí s Jindřichovým Hradcem, to byla náplň sobotního odpoledne.

Hradecká akademie, která je nováčkem v letošní sezóně, zatím neměla moc důvodů k radosti, nicméně poslední zápasy GBA vyšly na výbornou, kdy zvítězili např. nad Pardubicemi. Jejich styl hry, hodně fyzický a atletický, dělá problémy většině týmů, nečekalo nás tedy nic lehkého.

Začátek utkání předznamenal scénář celé první půle. Oba celky nebyly úplně nejsilnější v obraně, vše si ale vynahrazovaly v útoku. Za nás v úvodu bodoval hlavně Mickelson, domácí však drželi krok a rozdíl ve skóre byl po 10 minutách jen 4 body.

Stejně tak pokračovala i čtvrtina druhá, kdy obecenstvo si přišlo na své, co se střelecké potence týče. Přece jen jsme byli stále o krok vpředu, trenéři však s výsledkem 56:50 po dvaceti minutách moc spokojeni být nemohli.

Rozhodující fáze zápasu přišla na začátku druhé půle. Dobrým vstupem jsme si vypracovali až 17bodové vedení, které se sice podařilo domácím ke konci třetí čtvrtiny zkorigovat, v lepší výchozí pozici před závěrem zápasu jsme ale byli my.

Byť se akademikům podařilo utkání ještě zdramatizovat, kdy se dotáhli až na rozdíl pouhých 4 bodů, konec jsme měli v režii my a odvážíme si z Hradce cenné vítězství.

Hned v úterý 16/11 nás čeká odložené domácí střetnutí se Sokoli z Hradce Králové. Začínáme v hale Vodova v 17:30, přijďte nás podpořit do hlediště nebo můžete zápas sledovat na webu TVCom.

Brno do toho!!

 

GBA Fio banka Jindřichův Hradec – Basket Brno   84:92 (22-26, 28-30, 18-19, 16-17)

Statistiky

Brno – Mickelson 19 (+6 doskoků), Madden 15 (+7 doskoků), Puršl 13 (+4 doskoky), Půlpán 10 (+5 asistencí), Bálint 10, Marko 9, Nečas 9 (+6 doskoků), Körner 5 (+9 doskoků), Krakovič 2

GBA – Dorn 25, Welsch 12, Novotný 10

 

Doskoky 29:41, asistence 14:14, zisky 8:3, ztráty 12:11

 

Luboš Bartoň (asistent Basket Brno): ”Určitě jsme viděli jiný Jindřichův Hradec než na začátku sezóny, živý v útoku. Naše obrana měla dnes co dělat. Myslím si, že nás náš útok v určitých momentech podržel, byli bychom rádi, aby to byla obrana, ale budiž. Dnešní vítězství je velmi cenné a myslím si, že ostatní týmy budou mít s Hradcem velké problémy. Celek Jindřichova Hradce se rapidně zlepšuje.”

Hunter Mickelson (power forward Basket Brno): ”Dnes jsme odehráli dobré utkání. Po poločase jsme vyhrávali a do druhé půlky jsme nastoupili možná moc sebejistě. Ve třetí čtvrtině jsme odvedli dobrou práci, ale na konci třetí čtvrtiny jsme pustili Jindřichův Hradec zpět do utkání, odvedli dobrou práci, protože to nevzdali a místo jistého výsledku z toho udělali zápas. Dnes jsme hráli chytře, dobře jsme využili naše fauly. Celkově to dnes byl dobrý zápas, jsme hrdý na náš tým a zároveň musím uznat, že Hradec bojoval až do konce.”

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec): ”Tento zápas rozhodly doskoky. V určitých částech zápasu jsme odvedli dobrou práci přesně podle toho, co jsme trénovali. Ale na doskoku jsme nebyli tak efektivní, jak bych chtěl, bitvu doskoků jsme prohráli 41:29 a všechno se odvíjelo od bodů z druhých šancí, kdy nás Brno přehrálo 19:7 a to rozhodlo. Jsem spokojený se zlepšením, které náš tým vykazuje, jak se den ode dne zlepšujeme, ale rozhodně od určitých hráčů potřebuji větší přínos, a to hlavně v obraně a na doskoku. Vracíme se zpátky do práce a očekávám, že uděláme všechno pro to, abychom se dál zlepšovali.”

Marek Welsch (rozehrávač GBA Fio banka J. Hradec): ”Na zápas s Brnem jsme byli skvěle připravení díky naším tréninkům během tohoto týdne, hodně jsme si věřili. Myslím si, že jsme odehráli solidní první půlku, ale bohužel ve třetí čtvrtině si Brno vytvořilo 17 bodový náskok, a přesto, že jsme ve 4. čtvrtině bojovali, tak jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce.”