Zítra nás po týdnu čeká další venkovní zápas. Ve 13. kole Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 na půdě Jindřichova Hradce. Jediným zraněným je stále rozehrávač Petr Křivánek, který se pomalu dostává zpět na hřiště.

Poslední vzájemný zápas s Jindřichovým Hradcem jsme odehráli koncem září tohoto roku. Na domácí palubovce jsme GBA přehráli 110:83. Již v poločase jsme šli do vedení o deset bodů (52:42). Ze zápasu jsme vyšli jako vítězové s pokořenou stobodovou hranicí, což byla taky naše první dosažená stovka v letošní sezóně.

Předchozí utkání jsme minulou sobotu odehráli na palubovce USK Praha. Ve velmi náročném utkání jsme si vybojovali důležité vítězství 86:82. Naši sobotní soupeři z Jindřichova Hradce za sebou mají vydařené utkání na domácí palubovce, kde zvítězili nad Olomouckem 82:77.

Basket Brno je v tabulce momentálně na 4. místě se 7 výhrami a 4 prohrami, GBA obsazuje 11. místo se 2 výhrami a 10 prohrami. Vzhledem k pořadí se může na první pohled zdát, že to bude jednoznačné utkání s výsledkem v náš prospěch, ale GBA má v kádru nejlepšího střelce celé ligy Torina Dorna, který je v čele Jindřichova Hradce a za poslední dobu celý tým předvádějí solidní výkony a jistě se bude jednat o zajímavé utkání. Sledujte nás na TVcom.

 

Momentálně nejlepší střelci GBA Fio banka Jindřichův Hradec: Dorn (22.9), Stegbauer (9.8), Gregory a Quinn (8.8), Novotný (7.6)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.0), Mickelson (12.6), Marko (11.6), Půlpán (11.5)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Od našeho prvního letošního střetnutí s týmem Jindřichova Hradce uběhlo mnoho času. Náš tým se postupně uzdravil a poslední dva týdny pracujeme dobře v tréninku, a to se přeneslo i do zápasu na USK. Náš sobotní soupeř udělal několik změn na soupisce a v posledních týdnech se zlepšil ve všech aspektech. Musíme přijet do Jindřichova Hradce koncentrovaní a hladoví po vítězství.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Čeká nás úplně jiný zápas, než byl první zápase proti GBA doma na Vodovce. Mají pár nových hráčů a hrají mnohem víc týmově. Věřím ale, že my se s tím popere a přivezeme si z Jindřichova Hradce výhru.“