V sobotu nás od 17:30 čeká na pražské Folimance další venkovní utkání. Ve 12. kole Kooperativa NBL nastoupíme proti USK Praha. Stálou absencí je rozehrávač Petr Křivánek, který se ale každým dnem více přibližuje návratu na palubovky.

Poslední vzájemný zápas s USK Praha proběhl přesně před měsícem na domácí palubovce na hale Vodova. Ačkoli to pro nás v poločase vypadalo velice slibně (51:44), v tomto velmi ofenzivním utkání z obou stran, jsme nakonec bohužel utrpěli porážku 90:99.

Předchozí utkání jsme odehráli na domácí palubovce s Ústím nad Labem, které jsme před necelým týdnem přehráli až v poslední čtvrtině a vybojovali si tak vítězství 85:77. Naši sobotní soupeři z pražské Folimanky za sebou mají vydařené utkání na olomoucké palubovce, kde zvítězili 104:85.

Basket Brno je v tabulce momentálně na 5. místě s 6 výhrami a 4 prohrami, USK Praha obsazuje 3. místo s 8 výhrami a 3 prohrami. Bude se tedy jistě jednat o divácky velmi zajímavé utkání.

 

Momentálně nejlepší střelci USK Praha: Mangas (20), West (19), Kyzlink (18), Vyroubal (11), Štěrba (10)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (16), Mickelson (13), Půlpán a Marko (11), Körner (9)

 

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Na Folimance nás čeká velmi těžké utkání. USK hraje v dobré formě, což potvrdilo v posledním zapase proti Olomouci. V prvním poločase našeho společného střetnutí, jsme ukázali, že známe recept na USK. Je potřeba dodržovat naše pravidla v obraně a dobře se připravit na smallball, který dělá všem soupeřům problém.“

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Sovy nás minulý zápas porazily díky jejich dobrému útoku a také naší špatné obraně. Musíme zlepšit náš herní projev z minulých zápasů, který nebyl dobrý. Na Folimance se ale nikdy nevyhrává jednoduše, nicméně chceme USK vrátit prohru, kterou jsme doma utrpěli.“