Ve středu nás čeká další domácí utkání. V 11. kole Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 proti sokolům z Hradce Králové. V jinak kompletní sestavě nám stále chybí jeden hráč, a to rozehrávač Petr Křivánek, který je ve stádiu rekonvalescence.

Poslední vzájemný zápas s Hradcem jsme odehráli na začátku ledna tohoto roku na půdě Královských sokolů. Z naší strany se bohužel nejednalo o vydařené utkání. Z Hradce jsme si odvezli porážku 88:66.

Předchozí utkání jsme odehráli na domácí palubovce s Ústím nad Labem, které jsme přehráli až v poslední čtvrtině a vybojovali si tak výhru 85:77. Náš středeční soupeř má za sebou vydařené utkání na domácí hradecké palubovce, ve kterém zvítězili nad Olomouckem 105:77.

Náš tým je v tabulce momentálně na 5. místě s 6 výhrami a 4 prohrami, Královští sokoli jsou na 7. místě s 5 výhrami a 5 prohrami. Jistě se bude jednat o velmi vyrovnané utkání.

 

Momentálně nejlepší střelci Hradce Králové: Pešaković (16), Pavlović (15), Sedmák (13), Vujović a Škranch (10)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (16), Mickelson (13), Půlpán a Marko (11)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Ve středu hrajeme proti tradičně dobrému týmu v útoku, který nás velmi dobře prověří právě v oblasti, kterou potřebujeme nejvíc zlepšit. Chceme nejen vyhrát, ale také se prezentovat dobrým výkonem. Bez dobré obrany se to ale určitě neobejde.“

Roman Marko (rozehrávač Basket Brno): „V dalším domácím utkáni se pokusíme prodloužit vítěznou sérii. Hradec je zkušený tým, který zejména na útočné polovině umí hrát kvalitní basketbal. Věřím, že si do haly najde cestu více diváků než doposud.“

 

Jak jsme již dříve zmiňovali, letos jsme se opět rozhodli uskutečnit charitativní akci pro malou Klárku, kterou jsme dělali i minulou sezónu. Každé utkání (až do 18. 12.) bude na pokladně u vstupu kasička, do které můžete také přispět na nemocnou Klárku.

Je tu samozřejmě i možnost zaslat peníze přímo na její účet. Příspěvek zašlete s variabilním symbolem 1852018 na účet 2201235032/2010.

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.

Pokyny pro vstup:

-> Divák je vpuštěn do vnitřních prostor sportovní haly, pokud nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňuje některou z podmínek pro účast: negativní PCR ne starší než 3 dny, negativní antigenní test ne starší 24 hodin, potvrzení o očkování – nejméně 14 dní od poslední dávky, lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech).

-> Divák je povinen mít nasazenou ochrannou pomůcku i v průběhu trvání utkání. Vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 metry.

-> Všechny osoby musí mít místo k sezení.