Letos jsme se opět rozhodli uskutečnit charitativní akci pro malou Klárku, kterou jsme dělali i minulou sezónu. Od sobotního utkání s Ústím nad Labem bude na pokladně u vstupu kasička, do které můžete také přispět na nemocnou Klárku.

Je tu samozřejmě i možnost zaslat peníze přímo na její účet. Příspěvek zašlete s variabilním symbolem 1852018 na účet 2201235032/2010.

Sedmiletou Klárku po předčasném porodu provázela řada zdravotních komplikací. Na jejich základě lékaři odhadovali, že bude mentálně postižený ležák s těžkou formou dětské mozkové obrny. S touto diagnózou se však její rodina nechtěla smířit, proto hledali vhodné formy rehabilitací. I přes velkou snahu se však neudrží na nohách, které ji neposlouchají. Bez pravidelného cvičení by se však její stav zhoršoval, proto jsme se rozhodli jí pomoci.

Příspěvková kasička bude na pokladně i na další domácí zápasy. Konkrétně s Hradcem (3. 11.), Kolínem (20. 11.) a Děčínem (5. 12.). Budete tak moci přispět libovolnou částkou přímo na utkání.

Šek s celkovou hodnotou seskládanou z peněz od hráčů, realizačního týmu a příspěvků od vás, bude předán Klárce a její rodině o poločase na TV utkání 18. 12. proti Pardubicím.

Maminka Klárky: „Klárka přes své zdravotní omezení, jako každé jiné dítě, vyrůstá a už chodí do školy, kde se ale stejně, jako venku, může pohybovat jen na speciálním mechanickém vozíku, který jí zajistí správné držení těla a umožní pohyb. Z vozíku, který teď používá, vyrostla a potřebuje větší, na který jí bohužel nemůže přispět pojišťovna, protože ten současný od pojišťovny má používat ještě 3 roky. A protože Klárka roste opravdu rychle, tak již vybíráme „dospělácký“ vozík s úpravou na její potřeby, jehož cena je cca 80 000 Kč. A právě proto bychom rádi Vaším prostřednictvím získali příspěvek na nový mechanický vozík. Děkujeme za Vaši pomoc!“

Jakub Krakovič (hlavní iniciátor): „Minulý rok jsme s klukama pomáhali Klárce, a letos jsme se rozhodli, že jí pomůžeme znovu. Každý rok potřebuje dost peněz na rehabilitaci a speciální pomůcky a my chceme pomoci splnit její sen, kterým je naučit se chodit.“

Odkaz na celý Klárčin příběh je zde – https://www.helpinek.cz/klarka-42.html