Nejbližší možný výjezd, a to do Olomouce, nás čekal ve středu 20.října. Domácí celek Redstone, který se od této sezóny přestěhoval na svoje zápasy z Prostějova, vyměnil trenéra a několik hráčů, sice zatím nezažívá v úvodu ligy dobré období, o to větší odhodlání nepřízeň osudu změnit se dalo před utkáním očekávat.

Náš celek byl konečně kompletní, nechyběl žádný ze stěžejních hráčů, což nám dávalo možnost plně využít celou sestavu.

Od počátku oba celky nevynikaly zejména v útoku, skóre bylo po celý zápas dost nízké. My jsme soupeři ulehčovali práci častými ztrátami míče, což domácí trestali zejména z podkošového prostoru, čímž si po 10 minutách vypracovali šestibodový náskok.

Vychýlená muška se podepsala i na průběhu následující čtvrtiny, kdy několik trojek trefil domácí Feštr, my se na každý koš dost nadřeli, takže nepřekvapovalo poločasové skóre 30:26!!! pro domácí.

V úvodu druhého poločasu se nám povedlo ihned výsledek otočit, šňůrou 7-0 utéct do mírného vedení, o které jsme ihned přišli, takže do poslední části hry jsme šli s mankem 3 bodů.

Nervózní závěrečná fáze utkání nakonec lépe vyšla nám, kdy jsme v posledních dvou minutách převrátili stav v náš prospěch, a to dílčím výsledkem 10-0 v závěrečných dvou minutách, kdy důležité šestky trefoval Körner, nájezd přidal Madden. Podařilo se nám tak získat důležité venkovní vítězství.

Nyní nás čeká zápasová pauza, kdy můžeme potrénovat a připravit se na dalšího soupeře, kterým bude v sobotu 30/10 celek z Ústí nad Labem. Utkání začne v 18:00 a my se na vás těšíme buď v hale na Vodově, nebo u přenosu na TVCom. Brno do toho!!

 

BK Redstone Olomoucko – Basket Brno    56:61 (17-11, 13-15, 16-17, 10-18)

Statistiky

Brno – Madden 16 (+6 doskoků), Körner 14, Krakovič 10 (+7 doskoků), Půlpán 9, Marko 4, Puršl 4, Nečas 2, Mickelson 2

Olomoucko – Feštr 14, Vučkovič 14, Dragovič 11, Štěpán 10

 

Doskoky 39:34, asistence 11:10, zisky 5:9, ztráty 18:14

 

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): ”Byli jsme hodně nervozní, což se ukázalo hned v první čtvrtině, kdy jsme udělali osm ztrát. To je opravdu hodně. Přesto se nám podařilo vyhrát a bylo to hodně těžké. Hra nebyla ideální, víme proč. Řada hráčů se vrací po zdravotních komplikacích. Mám radost z výhry, která měla výrazný podpis Jakuba Krakoviče.”

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko): ”Z pohledu obrany to bylo z naší strany nejlepší vystoupení v sezoně. Tým ukázal, že může vyhrát i přes odchod Wigginse. Chybělo málo. Bohužel jsme nedokázali udržet koncentraci po celý zápas. Na tom ještě zapracujeme. Důležité je, že hráči stále bojují, nic nebalí. Proto máme šanci, že se vše otočí.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): ”Nebyl to příliš hezký zápas. Udělali jsme hodně chyb. Všechno ovlivnil začátek, kdy jsme soupeři dali čichnout, a pak jsme se trápili. Takhle hrát nemůžeme, měli jsme hodně štěstí.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): ”Taková porážka bolí. Nebyly to žádné střelecké hody, v takových zápasech pak rozhoduje počet chyb, které uděláte. My jsme jich udělali víc. Je to velká škoda, byli jsme blízko.”