Ve středu 20. října nás čeká další venkovní utkání. V 9. kole Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 na palubovce olomouckého gymnázia proti BK REDSTONE Olomoucko. Jediným zraněným stále zůstává mladý talent a rozehrávač Petr Křivánek, jehož zdravotní stav se ale každým dnem lepší. Pomalu už odhazuje berle a intenzivně pracuje na svém návratu na hřiště.

Poslední vzájemný zápas s Olomouckem jsme odehráli před deseti měsíci ještě na půdě Sportcentra v Prostějově. Utkání skončilo výhrou na našem kontě, a to konkrétně 72:94.

Naši soupeři za sebou mají nedělní nevydařený souboj s celkem z Ústí nad Labem, ve kterém obdrželi porážku 92:59. To pro nás ale neznamená, že se bude jednat o jednoduchý zápas. Naopak očekáváme velmi divácky zajímavé utkání, jelikož olomoučtí hráči jsou ve svém teritoriu hodně silným soupeřem.

Naše poslední utkání proběhlo v sobotu 16. října, kdy jsme na domácí palubovce obdrželi porážku od Nymburku, což je úřadující mistr ligy. Každé utkání s tímto celkem je prověření daného týmu jak na útočné polovině, tak na té obranné. V tomto utkání se nám bohužel nezdařily vstupy hned do začátku zápasu a také po poločase do třetí čtvrtiny.

Momentálně nejlepší střelci Olomoucka: Wiggins (20), Carpenter (17), Vučkovič (17), Halada (12)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden a Mickelson (15), Půlpán a Marko (11), Bálint (10)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Po dvou porážkách zajíždíme na palubovku Olomoucka, kde nás nečeká vůbec lehký zápas. Olomoucko se každým zápasem zlepšuje a speciálně na domácí palubovce je velice nepříjemným týmem. Trenér Skibniewski navíc týmu dodává kvalitu po taktické stránce. Nesmíme zápas podcenit a musíme hrát koncentrovaně po celou dobu utkání. Takticky se musíme připravit na časté změny obrany.“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „Po poslednom týždni a dvoch prehrách sa chceme opäť naladiť na víťaznú vlnu. Olomoucko bude nepríjemný super, a tak musíme odviesť kus podstivej roboty a odohrať koncentrovaných 40 minút.“

Sledujte nás na TVcom!

Nadcházející domácí utkání:

30. října 2021 v 18:00 Basket Brno – SLUNETA Ústí nad Labem (hala Vodova)

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/801