Souboj aktuálně třetího se čtvrtým týmem ligové tabulky, aneb zápas Pardubice versus Brno, to vše ve Studiu Basketbal. To byl program středečního odpoledne, kdy jsme vyrazili k dalšímu měření sil v této sezóně.

Konečně jsme mohli naplno využít celý kádr (mimo zůstává jen Křivánek), do utkání tak mohlo vyběhnout prakticky to nejsilnější, co máme k dispozici. Perníkářům chyběl Vyoral a Potoček.

Hned ze začátku dominovaly útoky nad obranami, trochu lepší vstup jsme měli my, ale domácí rychle skóre dorovnali, zejména Pekárek se trefoval s jistotou, vedení o 2 body tak patřilo po deseti minutách Bekse.

Naše chvíle přišly v další fázi hry, kdy jsme získali až 10 bodů navrch, Mickelson a Bálint trefovali trojkové pokusy, do šaten se však šlo s rozdílem 5 bodů, kdy domácí v závěru rozdíl snížili.

V nastoleném trendu se zápas vyvíjel i po změně stran, pardubičtí se postupně dostali do vedení, nám se podařilo skóre srovnat a závěrečná desetiminutovka tak začínala za stavu +2 pro Beksu.

Přetahovaná pokračovala i nadále, rozhodující chvíle přišla za stavu 75:74 pro domácí, kdy nejprve po výzvě trenéra Repeši sudí změnili své rozhodnutí a z následného vyhození z autu trefil Pekárek trojku s faulem, čímž posunul rozdíl ve skóre na 5 bodů a nám se už nepodařilo zápas zvrátit.

Z Pardubic tak odjíždíme s prohrou, kterou můžeme odčinit hned v sobotu, kdy na Vodové přivítáme celek ERA Basketball Nymburk. Začátek je stanoven na 18:30, kdy před námi hrají své ligové utkání ženy KP Brno. Přijďte nás podpořit do hlediště, případně můžete sledovat na webu TVcom.

Brno do toho!!

 

BK JIP Pardubice – Basket Brno    87:82 (21-19, 17-24, 23-16, 26-23)

Statistiky

Brno – Madden 17 (+5 doskoků), Mickelson 16 (+5 doskoků, 6 asistencí), Bálint 14, Körner 9, Marko 8 (+7 asistencí), Nečas 7, Půlpán 4, Puršl 4, Krakovič 3 (+6 doskoků)

Pardubice – Pekárek 26, Henry 20, Walton 10, Švrdlík 10

Doskoky 35:35, asistence 19:23, zisky 6:6, ztráty 13:12

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): ”My jsme byli podle mě lepší v prvním poločase a oni v druhém. Je to škoda, protože jsme byli blízko k vítězství. Přišla pěkná návštěva, byla tady pěkná kulisa, za což jsem rád, protože to je v letošní sezoně poprvé, kdy jsem viděl takhle zaplněné hlediště. Co rozhodlo? Lepší střelecká potence ze strany Pardubic v druhém poločase.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): ”Chtěli jsme v Pardubicích uspět. Myslím si, že jsme celý zápas hráli dobrý basket, buď jsme byli ve vedení, nebo se to tahalo. O to víc nás mrzí, že jsme nezvládli koncovku a prohráli. Řekl bych ale, že jsme předvedli dobrý výkon, určitě lepší než minule doma s Ostravou, takže máme na čem stavět.”

Dino Repeša (trenér BK JIP Pardubice): ”Gratuluji mým hráčům k vítězství. Pro nás to byl velmi těžký zápas, protože nám chyběli Tomáš Vyoral s Josefem Potočkem, což jsou dva velmi důležití hráči. První poločas jsme neodehráli tak, jak jsme se připravovali, měli jsme moc ztrát, v naší útočné hře celkově chyběly určité detaily, které jsme si připravovali. V druhém poločase jsme zlepšili doskok, pomohli jsme si i zónovou obranou a podařilo se nám zastavit útok Brna.”

David Pekárek (křídlo BK JIP Pardubice): ”Od prvních minut to bylo velice vyrovnané utkání. V prvním poločase nás hodně trápil útočný doskok Brna, ale v druhém poločase už jsme si ho pohlídali. Opravdu to byl extrémně vyrovnaný zápas, pro nás je strašně důležité, že jsme ho dokázali vyhrát. V druhém poločase jsme zastavili Brno i díky zóně, oni ztratili určitou lehkost, kterou do té doby měli.”