Krásný sobotní den jako by sváděl k výpravě po nově zrekonstruované D1, takže jsme ještě před obědem vyrazili na nejdelší cestu, jakou nám může KNBL nabídnout, a to do Děčína.

Domácí byli povzbuzeni výhrou z minulého kola, kdy v poslední vteřině rozhodli zápas v Olomouci, takže nás, stále ještě oslabené o Puršla a Maddena, nečekalo nic lehkého. Dobrou zprávou je, že jsme už mohli na soupisku doplnit Kubu Krakoviče, byť nakonec do utkání nezasáhl.

Od počátečních minut jsme se snažili diktovat tempo zápasu, což se nám dařilo, skvěle střílel Půlpán, zejména za 3 body, Marko nacházel dobře postavené spoluhráče, a jelikož domácím se nedařilo z čáry trestného hodu, vedli jsme po 10 minutách osmibodovým rozdílem.

Druhá část byla vyrovnanější, domácí ale těžili hlavně z našich chyb, nicméně stále jsme byli o krok až dva vpředu. Lépe jsme doskakovali, dobře bránili, a tak jsme v poločase měli slibný náskok 10 bodů.

I když vstup do druhého poločasu vypadal z naší strany vlažně, ani Válečníci se nedostali do svého obvyklého rytmu, pořád jsme byli aktivnějším týmem a zvyšovali jsme svůj náskok. Využívali jsme i naše mladé hráče, kteří dostali na palubovce dost prostoru, domácím jsme znovu nepovolili ani 20 bodů za čtvrtinu a do závěrečné desetiminutovky jsme nesli vedení o 14 bodů.

Když se nám pak podařilo rozdíl ve skóre zvednout ke 20 bodům, bylo o zápase prakticky rozhodnuto. Šanci poprvé vyběhnout v KNBL tak dostal i novic Tomáš Houzar, který se odvděčil solidním výkonem, korunovaným prvním bodem a prvním blokem! Domácí závěr využili už jen ke zkorigování výsledku, vítězství však patří nám.

Příští zápas sehrajeme ve středu 6/10/2021 v domácí hale Vodova, kdy nám od 18:20 bude soupeřem tým USK Praha. Zápas bude možné sledovat jak na TVCom, tak zároveň i na programu ČT Sport, a to v přímém přenosu! Přesto věříme, že si cestu do hlediště najdete a přijdete nás podpořit.

Brno do toho!!

BK Armex Děčín – Basket Brno   63:79 (14-22, 17-19, 16-20, 16-18)

Statistiky

Brno: Půlpán 23 (trojky 3/3, TH 4/4), Mickelson 14 (+11 doskoků), Bálint 12, Körner 9 (+9 doskoků), Marko 8 (+10 asistencí), Nečas 8, Husták 4, Houzar 1

Děčín: Šiška 16, Svoboda 14, Dodd 13

Doskoky 42:48, asistence 10:22, zisky 6:6, ztráty 13:18

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): ”Oba rozehrávači byli klíčovým faktorem, Roman Marko tomu víc velí, Viktor Půlpán hraje víc z křídla, dneska trefil i z dálky, což byl v minulosti jeho limit. To je ale hlavní ingredience proti loňsku, dnes je basket hrou guardů. Mladí kluci už jsou druhý rok, letos už to Husták s Nečasem splácí, zmínil bych i Ríšu Bálinta, který hrál s limitem. Myslím, že máme zdravý mix, ale také vidíme chyby jako třeba 8 útočných doskoků soupeře ve čtvrté čtvrtině.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): ”Ve spolupráci s Romanem Markem se cítím super. Jsme oba rozehrávači, ale každý jiný. V předchozím zápasu to padalo spíš jemu, dneska mně. Myslím, že klíčových věcí bylo víc. V první čtvrtině jsme měli zbytečně moc ztrát, a to jsme pak zlepšili.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARME Děčín): ”Brno hrálo výborně. Druhá věc je, že v prvním poločase jsme byli střelecky impotentní a Půlpán dal naopak tři trojky. Do druhé půle jsme šli s desetibodovým deficitem. Naše agresivita a bojovnost tam nebyla, na útočným doskoku jsme se začali rvát až v poslední čtvrtině, a to je málo. Je třeba zmínit, že dva velmi zkušení rozehrávači na straně Brna dokázali takový zápas udržet. Jde ale o součinnost celého týmu, my chceme hrát dovnitř, abychom otevřeli prostor pro střelce, ale to jsme vůbec nesplnili.”

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): ”Jsme hodně zklamaní ze zápasu. Nejde o porážku, ale o to nasazení, které v Olomouci a s Nymburkem bylo. Nevím, z jakého důvodu to tam dneska nebylo, ale musíme se z toho oklepat. Nám nic nevycházelo, nestavěli jsme dobré clony, nenavedeme si tam hráče. Takto šanci na úspěch nemáme.”