Po minulé, úspěšné sezóně se basketbalisté týmu Brna už nemohli dočkat, až znovu vyběhnou na palubovku při ostrém, soutěžním utkání.

V týmu došlo k několika změnám, odešli zejména zahraniční hráči, a na jejich místo nastoupili borci jako Marko, Körner, Mickelson či Madden, kteří ještě pozvedli kvalitu kádru.

Prvním letošním soupeřem nám byl tým z Jindřichova Hradce, který se konečně dočkal možnosti působit v KNBL. Jedná se mladé družstvo, plné cizinců, dobře fyzicky a atleticky vybavených.

Úvod utkání se takto i odvíjel. Častá hra jeden na jednoho, rychlý přechod do útoku, to vše zdobilo na začátku našeho soupeře. Postupem času jsme však přebrali tempo hry a stihli si vybudovat malý náskok během první čtvrtiny.

Podobný průběh měla i druhá část hry, oba týmy více útočili, než bránili, což se dá přičíst na vrub jisté nerozehranosti. Vedení o 10 bodů v poločase bylo však zasloužené, lépe jsme rozložili střeleckou zátěž a prosazovali jsme se jak z pod koše, tak i z dálky.

Náskok jsme poctivě budovali i v půli druhé, nutno však říct, že Lions neskládali zbraně, a tak slušně zaplněná hala sledovala rychlý, moderní basketbal na obou stranách. Naše vedení však pomalu narůstalo i nadále.

V poslední části hry jsme přece jen odskočili výrazněji, pokořili jsme stobodovou hranici a mohli si vychutnat výhru v prvním zápase ročníku 21/22. Všichni naši hráči, kteří zasáhli do utkání, skórovali.

Nyní nás čeká „odveta“ za loňský boj o 3.místo, v sobotu odjíždíme do Kolína, kde začínáme v 17:45. Můžete nás sledovat na TVCom, Brno do toho!!

 

Basket Brno – GBA Fio banka Jindřichův Hradec 110:83 (24-19, 28-23, 28-23, 30-18)

Statistiky

Brno – Körner 19 (+7 doskoků), Bálint 17, Mickelson 16 (+12 doskoků), Husták 15, Madden 14 (+8 asistencí), Nečas 8, Marko 6, Půlpán 6 (+ 7 asistencí), Puršl 4, Jansa 3, Dáňa 2

GBA – Dorn 23, Stegbauer 18, Steere 14

Doskoky 58:44, asistence 27:19, zisky 8:8, ztráty 14:12

Richard Körner (Basket Brno): „Odehráli jsme solidní utkání, jsme rádi, že nám to dnes padalo v útoku. Dostali jsme doma 83 bodů, což se nám může příště vymstít. Gratulujeme Jindřichovu Hradci, mají mladý tým, běhali, snažili se. Jsem rád, že našim mladým hráčům – Bálint, Husták – dnes zápas vyšel.“

Lubomír Růžička (Basket Brno): „Jsme rádi, že sezóna začala, přišla i docela slušná návštěva, utkání mělo atmosféru. Muselo se divákům líbit, bylo to rychlé, pro nás trenéry naopak, bylo i dost chyb, ale i spoustu dobrých věcí. Rozložili jsme minuty, kaňkou na utkání je zranění Šimona Puršla, snad to nebude nic vážného. Splnili jsme úkol a musíme se připravit na sobotu.“

Gilbert Abraham (GBA): „Musím smeknout před koučem domácích, kteří nás tvrdě trestali v přechodu do útoku. Dostali jsme hodně košů lacino, obdrželi jsme 110 bodů, hlavně z dvojtaktů, takže se musíme zlepšit hlavně v obraně. I mladí hráči mají co dohánět.“

Torin Dorn (GBA): „Gratuluji Brnu, my se musíme zlepšit jak individuálně, tak i jako tým. V příštím utkání musíme víc bojovat.“