První hrací den turnaje Brno Open pro náš tým dopadl velice dobře. Zítra nás čeká finále, ve kterém nastoupíme proti týmu Swans Gmunden. Ti dnes porazili maďarský celek Atomerömü SE Paks.

Ervin Dragsic (hlavní trenér UBSC Graz): „Rád bych Brnu pogratuloval k zasloužené výhře. My jsme bojovali ze všech sil, dost jsme na to trénovali, ale v zápase jsme udělali spoustu chyb, Brno toho pokaždé využilo a výhru si opravdu zasloužilo. Především bych chtěl pogratulovat a vyzdvihnout výkon sedmnáctiletého Ondřeje Hustáka, který zahrál výborný zápas. Brnu přeji hodně štěstí v nadcházející sezóně.”

Aleksi Koskinen (hlavní trenér Swans Gmunden): „Podařilo se nám soupeře zastavit v útoku, my jsme naopak promenovali otevřené střely a tím jsme zápas rozhodli. Utkání nám dalo dost materiálu k zamyšlení, ale i dost pozitivního.”

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „V prvé řadě jsem rád, že přišli lidi a mohli jsme po dlouhé době hrát před diváky. Když bych se měl vyjádřit k zápasu, tak nás v první polovině trápil obranný doskok, jedenáct útočných doskoků soupeře. Na začátku třetí čtvrtiny jsme k tomu přistoupili laxně, dali jsme soupeři prostor a ten toho využil. Naštěstí si myslím, že máme velmi zkušené družstvo a věděli jsme, jak zapnout. Z naší strany to nebyl nějaký excelentní výkon, ale zítra nás čeká mistr své země a pevně věřím, že zranění Romana Marka nebude moc vážné.”

Teo Hojč (hlavní trenér Atomerömü SE Paks): „Se základní pětkou na hřišti jsme byli lepší, když jsme pak prostřídali, Gmunden zápas otočil, je to kvalitní tým. Výsledek není až tak důležitý, pořád jde o přípravu.”

Výsledky dnešních zápasů:
Atomerömü SE Paks – Swans Gmunden 72:82
Basket Brno – UBSC Graz 82:59

Zítřejší program:
15:30 o 3. místo Atomerömü SE Paks – UBSC Graz
18:00 o 1. místo Basket Brno – Swans Gmunden

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/company/47

Přijďte nás podpořit, těšíme se na vás!