Včera a dnes jsme se účastnili turnaje v maďarské Paksi. Včerejší zápas byl pro nás velice úspěšný. Zvítězili jsme nad Atomeromu SE 93:86. Dnes se nám proti Szolnoku velmi vydařil začátek, ale protihráči po poločase zabrali a nakonec jsme prohráli 73:78. Jakub Nečas získal ocenění nejlepšího mladého hráče na turnaji.

Luboš Bartoň: „Zápasy v maďarské Paksi nám ukázaly zlepšení hlavně na útočné polovině. Byli jsme velmi slušní v rychlém přechodu do útoku, vytvářeli si lepší pozice a samozřejmě jsme měli lepší procento střel z dálky, hlavně od perimetrových hráčů. Naše obrana měla velké kolísání, kde se dobré úseky střídaly s těmi slabšímy. Je to určitě něco, na co se budeme více soustředit do konce přípravy. Nová posila, Američan Madden, nám velmi pomůže na perimetru, je to univerzální hráč, který může zaskočit na vícero pozic. Velmi dobře zahrál mladík Kuba Nečas, na obou stranách hřiště a po právu zvolen nejlepším mladým hráčem turnaje.”

Richard Bálint: „Turnaj bych určitě hodnotil kladně. Odehráli jsme dva dobré zápasy, jen škoda té dnešní prohry. Náš výkon se od minulých zápasů a během turnaje zlepšoval, za což jsem moc rád a doufám, že v dalších zápasech to bude ještě o něco lepší.”