Včera a dnes jsme na hale Vodova odehráli první dvě přátelská utkání. Včerejší zápas byl proti prvoligovým Svitavám, ve kterém jsme zvítězili 76:63. Dnešní duel s Opavou byl v poločase vyrovnaný (51:51), ale nakonec jsme podlehli 79:105. Chtěli bychom ale poděkovat všem z vás, kteří jste nás přišli podpořit na Vodovku!

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „V první řadě jsem rád, že jsme si po delší době zahráli hru 5-5. V prvních zápasech dostali velký prostor kluci z juniorky a B týmu. Ta hlavní přípravná zápasová část nás teprve čeká. Jsem rád za přístup kluků z B týmu a za jejich výpomoc v áčku jsem již děkoval. Teď se k nám připojí Rišo Körner. Po nemoci se vrací Rišo Bálint. Naplno by měl začít Šimon Puršl. Věřím, že se nám podaří dát dokupy zdravotně a v dalších zápasech budeme moci hrát v kompletnějším složeni.”

Roman Marko (rozehrávač Basket Brno): „Výsledky těchto dvou přípravných utkání nejsou úplně vypovídající vzhledem k tomu, že nám chybělo strašně moc hráčů, nicméně si myslím, že je velmi dobré, že dostali minuty kluci z dorostu a béčka. Podstatné bylo vyzkoušet si věci z tréninků v zápasovém tempu, což si myslím, že se celkem povedlo. Některé pasáže nevypadaly špatně, naopak v některých jsme udělali spoustu chyb. Máme na čem pracovat, budeme doufat, že chybějící hráči se brzy připojí a kvalita naší hry se bude postupně zlepšovat.”