Mladí čeští basketbalisté se chystají na druhý kemp své přípravy, který se bude konat v Brně ve dnech 10. až 14. července, kde také změří síly s výběrem Polska. Výběr trenéra Luboše Bartoně se již sešel na začátku července v Kutné Hoře, kde chyběli stěžejní hráči, kteří dostali volno nebo se připravovali individuálně (Husták, Křivánek, Nečas, Švec). Cílem bylo vyzkoušet větší počet hráčů, poněvadž se sezóna prakticky nekonala a trenéři tak některé hráče vůbec neměli možnost vidět v akci.

Luboš Bartoň:

Naším záměrem bylo vidět co největší počet hráčů v konfrontaci na nejvyšší úrovni, obzvlášť hráče ročníku 2004, který je početnější. Bohužel nám přicházely omluvenky, většinou s důvodem nedoléčených zranění. Hráči Dohnal, Kheil, Studnický, Šafařík a Rytíř se nezapojili do přípravy a jenom Kheil a Šafařík mají reálnou šanci se do výběru ještě dostat.  Uvidíme, jak se bude jejich zdravotní stav zlepšovat.

Z pozice trenéra hodnotím první kemp jako vydařený a v současné době vyhlížím ten druhý , kde budu mít již k dispozici kompletní soupisku. Jsem rád, že jsme minulé léto měli možnost se párkrát společně potkat, a tak jsme nezačínali  úplně od nuly. Kluci se rychle adaptovali, velmi dobře pracovali a udělali jsme hodně velký pokrok. Většinou potřebujeme dva kempy na to, co jsme byli tentokrát schopni udělat během toho prvního.

Každý trénink se pilovala hlavně obrana, kde se kladl důraz na základy a návyky hráčů. Pak jsme většinou hráli 4 na 4 a poté 5 na 5, protože si myslím, že hráči teď musí hlavně hrát. Posledních patnáct měsíců bylo pro hráče velmi těžkých a pouze pár jedinců opravdu normálně fungovalo, většinou pod taktovkou týmu KNBL. Jaký to bude mít vliv na jejich výkon během léta teprve uvidíme, ale herní praxe tady prostě chybí.

Hráči do osmnácti let také změří síly s výběrem Slovenska (v Brně 22. a 23. července) a poté si zahrají dvojzápas v Kutné Hoře proti Němcům (26. a 27. července). Těchto šest přípravných zápasů by je mělo dostatečně připravit na závěrečný turnaj, tzv. Challenger, který se uskuteční na začátku srpna v tureckém městě Konya. Tento turnaj se koná místo tradičního mistrovství Evropy. FIBA takto rozhodla, poněvadž v současné pandemické situaci je velmi složité uspořádat turnaj s vysokým počtem startujících týmů.

Příprava U18

Kutná Hora (1.-5.7.)

Brno (10.-14.7.) CZ vs POL

Brno (18.-23.7.) CZ vs SVK

Kutná Hora (25.-28.7.) CZ vs GER

Challenger – Konya, Turecko (1.-8.8., ve skupině Turecko, Lotyšsko, Slovinsko, Rusko, Polsko)