Jsme rádi, že vám můžeme představit další posilu našeho týmu. Novým hráčem Basket Brno je rozehrávač Roman Marko, který teď čtyři a půl roku působil ve Svitavách a s námi podepsal roční kontrakt.

Roman Marko (nový rozehrávač Basket Brno): „Přijmout nabídku z Brna jsem se rozhodl z několika důvodů. Tím hlavním jsou ambice klubu, který se chce posouvat krok po kroku. Jak po stránce výsledkové, tak po stránce rozvoje mladých hráčů a celkového fungování jako organizace, což si myslím, že je velmi zajímavé. Dalším plusem byl fakt, že jsem s hlavním trenérem spolupracoval už v minulosti, tudíž znám jeho trenérskou filozofii a neměl bych mít problém zapadnout do jeho konceptu. Basket v Brne má bohatou tradici a vnímám to tak, že ho zde mají lidé rádi, tudíž věřím, že budeme předvádět sympatické výkony, navic Brno je krásné město, což moje rozhodování také usnadnilo. Měl jsem možnost již během června absolvovat několik tréninků a mé pocity jsou zatim pozitivní. Věřím, že do nové sezóny budou moci fanoušci normálně chodit na zápasy a vytvoří nám tak hezkou diváckou kulisu.”

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Angažování Romana Marka možná mnoho lidí překvapí, jelikož se chceme primárně věnovat výchově mladých hráčů. Ti však potřebují ke svému růstu zkušené mentory i z řad hráčů. S Romanem mě pojí několikaletá výborná zkušenost. Víme, co přinese na hřiště i do šatny a po přesunu Honzy Koziny do managementu k mládeži jsme pozici rozehrávačů vhodně doplnili.”