Odveta zápasu o 3. místo na sebe nenechala dlouho čekat, hned po 2 dnech jsme cestovali do Kolína k rozhodujícímu utkání. Domácí prohra 85:92 nás stavěla před nelehký úkol, vyhrát aspoň o 8 bodů, abychom získali bronzové medaile.

Vstup však měli lepší domácí, zejména Wallace se trefoval neomylně, čímž si po první čtvrtině vypracovali náskok 10 bodů.

Zlepšení ve druhé části hry ale prvotní výpadek nahradilo, dobrým kolektivním výkonem, vedený kapitánem Kozinou, nám dával naději do druhého poločasu, jelikož rozdíl ve skóre byl o pauze jen 4 body.

Kolín si však po přestávce důrazně řekl o zisk bronzových medailí, když odskočil na dvouciferný rozdíl. Zde už začalo jít do tuhého, k čemuž přispěli i některé výroky rozhodčích, jež vyústily v diskvalifikační chybu pro trenéra Růžičku. S mankem 18 bodů (v součtu obou zápasů 25) jsme vstupovali do poslední desetiminutovky.

Nezbývalo než hrát vabank. Najednou jsme Kolín začali přehrávat, trefovali jsme trojky a nájezdy pod koš, soupeř se moc neprosazoval, takže 2 minuty do konce byl stav 78:78! Poté jsme se dostali i do vedení, ale závěr si domácí zkušeně pohlídali a utkání a celou sérii tak dotáhli do konce.

Ročník 2020/2021 tak končíme na 4.místě, což je jednoznačně nejlepší umístění v novodobých dějinách klubu.

Všem, kteří nás po celou dobu podporovali, našim partnerům, fanouškům a příznivcům děkujeme a těšíme se na shledanou v nadcházející sezóně. Brno do toho!!

BC Geosan Kolín – Basket Brno  90:89 (27-17, 17-23, 26-12, 20-37)

Celkové skóre série 182:174

Statistiky

Střelci: Blake 15 (+6 doskoků, 6 asistencí), Alanen 14 (+8 doskoků), Georgiev 12, Bálint 12, Nečas 10, Krakovič 9, Kozina 8, Jokl 5, Farský 4

Kolín – Číž 25, Wallace 23, Skinner 15

Doskoky 39:42, asistence 14:14, zisky 5:4, ztráty 9:10

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): ”Gratuluji Kolínu, měl skvělou sezonu. Dnešní vstup do zápasu měl dominantní. My jsme se ve druhé čtvrtině zvedli, udělali jsme z toho ještě poločas. Třetí čtvrtina byla odrazem té první, nevyšla nám. Kolín dobře pohyboval míčem, my jsme byli všude o krok později a jsem rád, že i po svém vyloučení, které respektuji, kluci ukázali charakter, který nás zdobil celou sezonu, a za to jim děkuju. Ještě jednou gratulace do Kolína. Myslím, že jsme nedali kůži zadarmo a moji kluci si zaslouží absolutorium za to, jak bojovali.”

Richard Bálint (guard Basket Brno): ”Do utkání jsme nastoupili docela slušně. Ale celý zápas to bylo nahoru – dolů a spíš jsme dotahovali. V poslední čtvrtině jsme ukázali charakter a to, že s Kolínem můžeme hrát vyrovnaně i nad ním vyhrávat.”

 

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín): ”Zápas jako takový asi nebyl nejhezčí, nakonec jsme ale dokázali zvítězit o bod. Byla tam řada chyb na obou stranách. Za celou sezonu si myslím, že si náš tým a klub ten bronz zasloužil. Já bych chtěl klukům takto veřejně strašlivě moc poděkovat, že mi umožnili, abych mohl být u toho. Ať už jako trenér, manažer nebo člen klubu. Ještě jednou – klukům moc děkuji a věřím, že na medaili nebudeme čekat dalších devět let.”

Jakub Petráš (pivot BC GEOSAN Kolín): ”Jsme velmi rádi, že jsme to dnes dokázali dotáhnout i do vítězného konce. Jsme rádi za třetí místo, byl to náročný zápas. Věděli jsme, že Brno se nevzdá. Jsem rád i za fanoušky, že jsme to dokázali.”