Po dvou utkáních na hřišti Nymburka se série přesunula za stavu 0-2 pod Špilberk, kde jsme v neděli večer odvraceli první soupeřův mečbol.

Vzhledem k tomu, že byl vstup do haly povolen sice omezenému, ale i tak dostatečnému počtu osob (v našem případě dělá povolená kapacita 300 diváků), mohli jsme vás po dlouhých měsících přivítat v hledišti. Jsme za to moc rádi!!

Bohužel, náš celek byl při vstupu do utkání zdravotně limitován, do hry nemohli zasáhnout Puršl, Půlpán a Krakovič, takže jsme nastoupili s dosti obměněnou sestavou.

Od začátku tak udával tempo Nymburk, čemuž se snažil čelit zejména Georgiev, i tak si ale hosté vybudovali po prvních deseti minutách 7bodové vedení.

I ve druhé části jsme se drželi na dostřel, povedeným závěrem čtvrtiny jsme poločasové manko drželi na rozdílu 8 bodů a nebýt několika neproměněných trestných hodů, mohlo být skóre ještě vyrovnanější.

Po přestávce však na hřiště vstoupil „jiný“ Nymburk. Hosté začali bránit ve vysokém tempu, trefovali většinu trojkových pokusů (v této čtvrtině 9/7!!) a naše sporadické pokusy o udržení se v utkání nevyšly. Manko narostlo na 25 bodů a o vítězi utkání i série bylo rozhodnuto.

Nevzdali jsme se až do konce, nicméně kvalita byla na straně soupeře, který své vedení ještě navýšil a zajistil si postup do finále KNBL.

Náš celek čeká boj o konečné 3.místo, a to proti poraženému z duelu Opava – Kolín, jehož výsledek budeme znát dnes odpoledne. Co však víme už nyní je to, že úvodní (a poslední letošní domácí) zápas odehrajeme na Vodové v pátek, 21.května od 17:00. Ohledně vstupu na utkání vás budeme informovat. Přijďte nás podpořit v co největším počtu, Brno do toho!!

 

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk 73:114 (15-22, 22-23, 19-36, 17-33)

Stav série 0:3

 

Statistiky

Střelci: Georgiev 19 (+6 doskoků), Blake 18, Bálint 12, Jokl 8, Nečas 7 (+7 doskoků), Farský 5, Kozina 4

 

Nymburk – Prewitt 20, Hruban a Harding 17, Kovář 14, Benda a Tůma 10

 

Doskoky 29:41, asistence 14:25, zisky 1:7, ztráty 14:8

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Asi jde souhlasit s tím, že nám chyběla zkušenost a také fyzičnost na doskoku. V prvním poločase se ještě Nymburk nemohl trefit, ale ve třetí čtvrtině měl trojky 9/7, což je obrovská úspěšnost. Pak s tím rozdílem ve skore už padá mentalita a je to pro nás škola. Gratulace Nymburku. Jsme rádi, že jsme mezi nejlepšími čtyřmi týmy ligy a budeme dělat vše pro to, abychom získali pro Brno bronzovou medaili.“

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Je to pro nás obrovská škola. Nymburk je nejlepší tým ligy. Po prvním poločase jsme byli nabuzeni a chtěli jsme mu to znepříjemnit, ale hosté nasadili úplně jiné tempo, my jsme absolutně nebránili, nekomunikovali jsme a dopadlo to o 40 bodů. Nepřipravili jsme se na to mentálně.“

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Chtěl bych poděkovat trenérovi Brna, že udělal většinu práce za mě svým komentářem po druhém utkání. Občas je problém po dvou jasných výhrách udržet hráče v pozornosti a namotivované, ale on to udělal za mě. Takže v tom odvedl dobrou práci pro nás i s jeho třinácti lety (ligových) zkušeností. Ale každý si může říkat, co chce. Máme svobodu slova.“

Vojtěch Hruban (křídlo ERA Basketball Nymburk): „Série skončila 3-0 a většinou to bylo vyšším rozdílem a mohli jsme rozdělit síly, takže můžeme být spokojeni. První poločas jsme nehráli chytře, Brnu jsme to ulehčovali a měli jsme i mizernou střelbu. Ve druhé půli jsme přitlačili v obraně, tím se nám to otevřelo a bylo to jednoduší. Tam se projevila i ta ořezaná sestava Brna a síly byly na naší straně. Na finálového soupeře nemáme preference, ale samozřejmě do Kolína to máme výrazně blíž, tak by se nemuselo tolik cestovat, ale je to jedno a ať postoupí ten lepší.“