Pátý, rozhodující duel série…Možnost přepsat historii u obou celků…Datum výročí Pražského povstání…Mnoho bylo ve hře 5/5 v hale na Vodově, kde se odehrál poslední duel čtvrtfinále, vzácně vyrovnané série mezi Basketem Brno a USK Praha.

Hned v úvodu jsme vlétli do utkání s energií, dobře jsme pracovali jak v obraně, tak v útoku, nedovolovali jsme hostům využívat jejich podkošové hráče, takže vedení +9 po první čtvrtině vypadal nadějně.

Jenže ve vzájemných zápasech těchto dvou celků není žádné vedení na dlouho. Pražané se nadechli k ofenzívě, my jsme párkrát špatně komunikovali v obraně, takže když Mareš střelou za tři s klaksonem srovnával na poločasových 39-39, bylo jasné, že kdo vyhraje posledních 20 minut, vyhraje v celé sérii!

Jako by si toho Pražané byli vědomi, ihned po začátku druhé zatopili pod kotlem a vypracovali si dvouciferné vedení během třetí čtvrtiny, které se nám sice podařilo stáhnout, ale do závěrečné desetiminutovky šli naši borci s mankem -6.

Jestli ale tenhle tým něco má, tak je to srdce. Bojovnost, zlepšená obrana, výkon Viktora Půlpána, rozhodující (už podruhé v sérii!!) trojka z ruky Jakuba Nečase – to jsou jen střípky z příběhu čtvrté čtvrtiny, které nakonec vedli k našemu vítězství!!!

Tým Basket Brno tak postupuje do semifinále KNBL, kde se utká s Nymburkem. První utkání by mělo proběhnout v úterý 11/5 na půdě Polabanů. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Basket Brno – USK Praha 84:78 (26-17, 13-22, 18-24, 27-15)

Konečný stav série 3:2

Statistiky

Střelci: Blake 27, Půlpán 12 (vše ve čtvrté čtvrtině!!), Georgiev 12, Nečas 7 (+6 doskoků, 4 asistence), Kozina 6, Farský 6, Puršl 6, Krakovič 5, Alanen 3

USK – Sehnal 25, Vyroubal 18

Doskoky 38:36, asistence 16:14, zisky 3:3, ztráty 6:6

 

Marek Vyroubal (hráč USK Praha): „Zklamání je velké, ale měli jsme úspěšnou sezónu. Získali jsme postup do play-off ještě před příchodem Schilba. Je škoda, že jsme nedokázali Brno porazit, měli jsme 2 mečboly, ale takhle to někdy prostě dopadá. Je těžké udržet vedení, to bylo vidět už v předchozích zápasech, kdy třeba Brno u nás taky vedlo. Pak jsme zase vedli my a Brno to otočilo. Nebyla to špatná sezóna, tohle je taková malá kaňka, ale nedá se nic dělat, přijde nová sezóna, my jsme mladý tým a máme se co učit.“

Viktor Půlpán (hráč Basket Brno): „Byl to pro nás těžký zápas, dostali jsme se nejdřív do vedení, pak přišlo uspokojení, že to půjde lehce, ale tohle je play-off. USK je kvalitní tým a předvedli to i ve druhém poločase. To jsme byli -10, o to větší mám radost, že jsme ukázali bojovnost a srdce tohoto týmu a dokázali jsme to otočit. Myslím si, že je to úspěch jak pro nás, tak pro Brno. V prvních třech čtvrtinách jsem bodově moc nepomohl, pak mě nastartoval nájezd přes Schilba, pomohlo i to, že USK asi začaly docházet síly, čehož jsme využili, hráli jsme rychle a já z toho těžil, ale nejenom já, ale i ostatní kluci. Spadla mi tam dokonce i trojka, takže jsem rád, že jsem klukům pomohl. Jsme rádi, že jsme postoupili, na další sérii se připravíme, abychom to Nymburku co nejvíce ztížili a budeme je chtít porazit.“