Zády ke zdi, krok nad propastí…Nazvat můžeme situaci po prvním pražském utkání jakkoliv, za stavu 2-1 pro USK jsme museli zvládnout utkání číslo 4, abychom nekončili sezónu předčasně a mohli se porvat o semifinále na vlastní palubovce.

Hned v úvodu se ale více dařilo hráčům soupeře, zejména Štěrba zlobil přesnými trojkami, a jelikož jsme těžko hledali cestu do koše, svítilo na tabuli skóre, které se nám vůbec nelíbilo – po 10 minutách hry jsme byli -12!!

Naštěstí jsme ve druhé části našli střeleckou mušku, činil se hlavně Georgiev a Půlpán, náskok jsme postupně stahovali a do šaten šli už za příznivějšího stavu -3. Vše tak bylo před druhou půlkou otevřené.

Hned po pauze přišly velké chvíle Půlpána, který se rozehrál k výbornému výkonu, v jednu chvíli jsme i vedli, několika taktickými chybami jsme však předali vedení zpět do rukou USK, takže nás před závěrečnou částí čekala tvrdá práce, stav -8 a jen deset minut na otočení výsledku!!

Naši borci se však nevzdali, trpělivou hrou ukrajovali bod za bodem, ožil Blake i ostatní hráči na palubovce a ve chvíli, kdy jsme přebrali žezlo utkání, nastaly pro vysokoškoláky krušné chvíle. Podařilo se jim sice dotáhnout se na rozdíl jednoho koše, pak ale zvedl velkou střelu Nečas a dodal týmu potřebný klid do koncovky. Vybojovali jsme tak důležitou výhru, srovnali stav série a o všem se rozhodne v posledním, pátém zápase.

Ten je na programu ve středu 5/5/2021 od 18:00 a vysílán bude v rámci Studia Basketbal na TVcom.

Držte nám palce, Brno do toho!!

 

USK Praha – Basket Brno 75:81 (23-11, 19-28, 23-18, 10-24)

Statistiky

Střelci: Půlpán 20 (+ 3 asistence, 7 získaných faulů), Georgiev 20, Blake 13 (9 ve 4.čtvrtině), Puršl 10, Krakovič 8, Nečas 6, Farský 3, Alanen 1

USK – Sehnal 17, Štěrba 16, Vyroubal 13, Bátovský 10

 

Doskoky 31:33, asistence 13:13, zisky 4:8, ztráty 14:9

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Je to pro nás strašně důležité vítězství. Myslím, že zápas byl zejména o charakteru, který jsme, myslím, ukázali v poslední čtvrtce. To, co nás včera zabilo, tedy poslední čtvrtka, tak tam jsme dnes ukázali, že se chceme vrátit do Brna, že se chceme porvat o tu sérii a postoupit do semifinále. Ve čtvrté čtvrtině jsme v každé pozici bojovali, získali jsme nějaké míče, dávali jednoduché koše a to rozhodlo. Série se vrací do Brna a my musíme podat stejný výkon, pokud se chceme posunout do semifinále.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): ”Nedostatek energie a poslední čtvrtina rozhodla. Nerespektovali jsme pokyny v obraně a nebránili jsme dostatečně vymezený prostor, odkud jsme dostali 44 bodů. To, jaký jsme hostům dali prostor z dálky, bylo v pořádku, ale když se dostávali blíž koši, tak se vrátili do utkání. Pak tu byla znovu dramatická koncovka a tentokrát se radovali oni. O semifinalistovi tak rozhodne páté utkání.“