Třetím dějstvím dnes pokračovala čtvrtfinálová série proti USK. Za stavu 1-1 po našich domácích utkáních jsme se přesunuli do Prahy s cílem urvat nejméně jedno vítězství a vrátit se na rozhodující zápas do Brna. Mohli jsme počítat s uzdraveným Puršlem, takže kádr je kompletní a dala se očekávat další vyrovnaná bitva.

V úvodní části hry se činil na straně Pražanů zejména Schilb, my jsme odpovídali skórováním více borců, padalo docela dost bodů (oproti zvyklostem ve vzájemných utkáních v této sezóně), menší náskok 4 bodů si drželi domácí.

Ve druhé čtvrtině jsme roztočili obrátky naplno, nedovolili jsme lehké koše a sami jsme našli útočný rytmus. Rozehrál se právě Puršl, který trefoval i trojky a střely ze střední vzdálenosti. Poločas tak vyzněl lépe pro nás, byli jsme +5.

V nastoleném trendu jsme pokračovali i po přestávce, v útoku vycházelo vše, co mělo, v obraně jsme dobrým nasazením drželi hráče USK na uzdě, přecházeli jsme rychle do protiútoku a vše vypadalo, že vedení +10 před závěrečnou čtvrtinou by mohlo stačit na vítězství.

Bohužel, ofenzivní výpadek v prvních minutách čtvrté desetiminutovky dovolil domácím náskok dorovnat a v další vyrovnané koncovce měli více štěstí Pražané, kteří tak pro sebe urvali druhý bod a ujali se vedení.

Čtvrtý zápas se odehraje znovu na Folimance, a to hned zítra, v neděli 2/5, znovu od 17:30. Držte nám palce, vše můžete sledovat na TVcom. Brno do toho!!

 

USK Praha – Basket Brno 80:75 (26-22, 13-22, 18-23, 23-8)

Stav série 2-1

 

Statistiky

Střelci: Puršl 18, Farský 11, Blake 9, Krakovič 9, Kozina 7, Alanen 7, Bálint 5, Georgiev 5, Půlpán 4

USK – Schilb 20, Sehnal 19, Mareš 16, Proleta 13, Štěrba 10

 

Doskoky 29:32, asistence 13:12, zisky 4:2, ztráty 8:14