Zapojení fanoušků do dění v Kooperativa NBL není v této specifické sezoně nikdy dost, a proto už několik dní běží i motivační projekt pro play-off nazvaný ”Kapitánská výzva”. V čem její kouzlo spočívá? A jak se může každý fanoušek přidat do akce, podpořit svůj tým a následovat výzvy svého kapitána?

Je to docela jednoduché. Na novém webu cz.basketball se stačí zaregistrovat a zaškrtnout, že se chcete zúčastnit ”Kapitánské výzvy”. Tím se zapojíte do soutěže a taky si zajistíte ”merch” z limitované fanouškovské série – stačí už jen postnout video. Pak musíte také sledovat @cz.basketball na Instagramu. A pokud máte soukromý účet, musíte počkat, až vás @cz.basketball začne sledovat zpět.

Postup zapojení v praxi je následující – fanoušek či kdokoli další se natočí na video, jak například během ligového utkání (nebo kdykoli jindy) fandí svému oblíbenému týmu z Kooperativa NBL, a pak toto video nasdílí v ”instastories” na síti Instagram. Je zároveň třeba označit @cz.basketball i klub, kterému autor videa fandí, a také přidat hashtag #kapitanskavyzva. Pokud má autor soukromý účet, musí si prověřit, že jej @cz.basketball sleduje.