Posledním utkáním ve skupině A1 bylo středeční střetnutí s Medvědy z Kolína. Soupeř bojuje o druhé místo v tabulce, my jsme hráli o potvrzení čtvrté pozice, takže bylo opravdu o co hrát. Znovu jsme nemohli nasadit duo Puršl – Alanen, kteří oba laborují se zdravotními problémy.

Do zápasu lépe vstoupil domácí tým, který skoro neomylnou trojkovou střelbou ovládl první část hry, po které jsme ztráceli 11 bodů, kdy v útoku nám toho moc nespadlo.

Druhá čtvrtina byla opakem té předchozí, trojky padaly hlavně nám, hru i skóre jsme vyrovnali, a byť byl poločasový stav příznivější pro kolínské, kteří drželi vedení +5, zápas se vyvíjel vyrovnaně.

Vstup do druhého poločasu rozhodnul. Tři trojky v řadě, šňůra 9:0, a domácí odskočili na dvouciferný rozdíl, který i nadále navyšovali. Střelecké trápení z naší strany pokračovalo, za celou čtvrtinu jsme dali pouhých 10 bodů, a jelikož v obraně nacházeli střelci Kolína volné příležitosti, do poslední desetiminutovky jsme vstupovali s mankem 24 bodů.

Ta byla oboustranně na body nejchudší, utkání se tak víceméně dohrávalo a síly na zvrat již nebyly. Po konečném hvizdu rozhodčích tak prohráváme rozdílem 21 bodů.

Tímto pro nás nadstavbová část ligy skončila, nyní budeme čekat na start bojů o medaile. Podle výsledků zbývajících zápasů budeme do play-off vstupovat buď z páté či čtvrté pozice, soupeřem nám bude již stoprocentně družstvo USK Praha.

O termínech čtvrtfinálové série vás budeme informovat, sledujte naše sociální sítě. Brno do toho!!

 

BC Geosan Kolín – Basket Brno 90:69 (26-15, 23-29, 29-10, 12-15)

Statistiky

Střelci: Půlpán 14 (+7 doskoků), Georgiev 13 (+7 doskoků), Husták 12, Farský 8, Blake 5, Jokl 5, Bálint 4, Krakovič 4, Kozina 2, Nečas 2

Kolín – Wallace 17, Skinner 14, Torreborre 13, Petráš 10

 

Doskoky 46:39, asistence 15:9, zisky 4:5, ztráty 14:11