Dnes čekal tým mladých NEXT GENERATION poslední hrací den na Adidas Next Generation Tournament, kdy v zápase o 7. místo porazili v prodloužení Tofas Bursa 71:66. Kapitán Jakub Nečas byl nominován do nejlepší pětky turnaje.

Luboš Bartoň (hlavní trenér NEXT GENERATION): „Jsem velmi rád, že jsme se mohli v dnešní době zúčastnit euroligového turnaje v Istanbulu. Tato zkušenost a konfrontace nám určitě poslouží, a to nejen hráčům, ale i nám trenérům. Náš velký handicap byla nesehranost a malá, nebo spíše nulová zápasová praxe. I když jsme vyhráli pouze jeden zápas, tak si myslím, že jsme zde zanechali dobrý dojem a určitě dobrým způsobem reprezentovali český basketbal.”

Jakub Nečas (kapitán NEXT GENERATION): „Byl to poslední zápas a nebyli jsme na tom nejlíp. Jak po fyzické i mentální stránce, ale dokázali jsme se z toho všeho dostat a ukončili jsme turnaj vybojovaným vítězstvím. Všechny 4 zápasy byli pro nás obrouvskou zkušeností. Víme, co zlepšit, a tak na tom budeme pracovat do dalšího turnaje.”

Nejlepší hráči zápasu:

Ondřej Husták (20 bodů, 4 asistence a 14 doskoků)

Jakub Nečas (14 bodů, 2 asistence a 10 doskoků)

Lukáš Olbort (11 bodů, 1 asistence a 12 doskoků)