Tým mladých NEXT GENERATION má za sebou i druhý soutěžní den na turnaji mladých nadějí Adidas Next Generation Tournament. Ani dnes bohužel nedokázali urvat vítězství a nad Casademont Zaragoza prohráli 59:73.

Martin Vyroubal (asistent trenéra NEXT GENERATION): „Dnešní utkání se mi nehodnotí lehce. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, kdy nám několik počátečních minut trvalo, než jsme se dostali do herního rytmu a vybudovali si mírný náskok. Vstup do druhé poloviny byl velmi vydařený a odskočili jsme soupeři až na rozdíl 14 bodů. Nebyli jsme však schopni udržet úroveň kvality a energie, čehož dokonale využil soupeř pro návrat do utkání. Na začátku 4. čtvrtiny se vyfauloval Jakub Nečas a nikdo z dalších hráčů nebyl schopen převzít zodpovědnost v klíčových momentech utkání. Ke konci poslední periody jsme pak začali kupit nesmyslné ztráty z čehož pramení výsledný rozdíl ve skóre.”

Adam Lukeš (křídlo NEXT GENERATION): „Ze začátku nám trvalo, než jsme se dostali do tempa, neproměňovali jsme trestné hody, ale byli jsme na tom se soupeřem bodově podobně. Poté jsme se chytli pár dobrými stopy v obraně a ke konci druhé čtvrtiny jsme se dostali na vlnu a Zaragoze jsme odskočili. Stejně tak jsme nastoupili i do druhé půlky. Pak jsme ale totálně vypadli z tempa, dělali jsme zbytečné ztráty a chyby a soupeř nás dotáhl. Zápas jsme si prohráli sami.”

Nejlepší hráči zápasu:

Jakub Nečas (13 bodů, 6 asistencí a 9 doskoků)

Ondřej Husták (14 bodů, 3 asistence a 9 doskoků)

Matěj Rychtecký (7 bodů, 2 asistence a 7 doskoků)