Tým NEXT GENERATION má za sebou první soutěžní den na turnaji mladých nadějí Adidas Next Generation Tournament. V premiérovém utkání nastoupili proti celku Stellazzurra Rome, kterému podlehli 65:82. Druhé vystoupení už bylo herně i bodově o poznání lepší, bohužel, naši borci prohráli s Anadolem Efes Istanbul po boji 80:83.

Martin Vaněk (asistent trenéra NEXT GENERATION): „V prvním zápase jsme narazili na nejtěžšího soupeře naší skupiny. Italové hráli fyzický a velice agresivní basketbal, který nám od začátku dělal problémy. Do poločasu jsme hráli velmi dobře a drželi se soupeřem tempo. V druhém poločase jsme začali ztrácet na útočném doskoku a udělali jsme hloupé ztráty, čehož soupeř využil k vytvoření náskoku. Do druhého zápasu jsme vstoupili velice dobře. Tureckému Efesu jsme se vyrovnali tvrdostí i kvalitou, což vedlo k vyrovnanému poločasu. Bohužel nám znovu utekla třetí čtvrtka, ale v zápase jsme se nevzdali a bojovali jsme až do konce. Na konci nám nepadly otevřené střely, ale jsem rád, že jsme ukázali srdce a vrátili se do zápasu.”

Ondřej Husták (pivot NEXT GENERATION): „Dnešní den byl velkým přínosem pro cely tým NG. Byly to první zkušenosti na turnaji takové úrovně. Do prvního zápasu jsme vstoupili s velkou energií a drželi jsme se soupeřem krok. V druhém poločase jsme však trochu zaváhali a dali jsme soupeři bodový náskok, který se nám během zápasu podařilo stáhnout, ale nepodařilo se nám jej už zvrátit. Do druhého zápasu jsme vstoupili trochu “vlažně” a soupeř se dostal na velký bodový rozdíl. V prvním poločase se nám ho povedlo ještě dotáhnout. V tom druhém jsme nastoupili s mnohem lepší energií a dokázali jsme i skóre otočit. Ve vyrovnané koncovce se nám nepodařilo dovést zapas do vítězného konce. Celý den hodnotím kladně, předvedli jsme skvělý týmový výkon a určitě nám to dalo hodně do našich hráčských zkušeností.”

Nejlepší hráči zápasu (Stellazzurra Rome vs. NEXT GENERATION Basket Brno) 82:65

Jakub Nečas (13 bodů, 5 asistencí a 9 doskoků)

Ondřej Husták (11 bodů, 8 doskoků)

Adam Lukeš (9 bodů, 2 asistence a 5 doskoků)

Nejlepší hráči zápasu (NEXT GENERATION Basket Brno vs. Anadolem Efes Istanbul) 80:83

Jakub Nečas (13 bodů, 4 asistence a 10 doskoků)

Petr Křivánek (15 bodů, 5 asistencí a 5 doskoků)

Ondřej Husták (15 bodů a 7 doskoků)