Dnes odlétá náš tým mladých NEXT GENERATION na Euroligu do Istanbulu. Na Adidas Next Generation Tournament budou od 19. do 21. března bojovat ve skupině A proti Anadolu Eses Istanbul, Casademont Zaragoza a Stellazzurra Rome. Ve skupině B jsou pak Real Madrid, Zalgiris Kaunas, Fenerbahce Beko Istanbul a Tofas Bursa.

Luboš Bartoň (hlavní trenér NEXT GENERATION): „Odlétáme na prestižní turnaj Adidas Next Generation Tournament připraveni a odhodláni se ukázat v co nejlepším světle. Můžeme to nazvat vrcholem sezóny, která se pomalu ani nekonala, každopádně bude velký handicap nás všech, že se letos vůbec nehrály mládežnické soutěže. Chceme si tuto konfrontaci s evropským basketbalem užít, bojovat a ukázat, že náš český výběr na tuto úroveň patří. Hodně se těšíme a určitě to bereme jako odměnu za práci, kterou nejen hráči, ale i trenérský štáb za celou sezónu udělali.“

Jakub Nečas (kapitán NEXT GENERATION): „Na ANGT se hodně těším. Chceme si s klukama užít každý společný moment na hřišti i mimo něj. Ale zároveň nás čeká nejprestižnější soutěž v Evropě pro mládež. Proto chceme ukázat, že do té elity patříme taky. Momentálně mi na tom záleží snad nejvíc na světě a věřím, že to tak cítí celý tým.“

Petr Křivánek (rozehrávač NEXT GENERATION): „Na turnaj se samozřejmě těším moc, máme možnost udělat velký krok vpřed v naší kariéře a bude to pro nás skvělá zkušenost poměřit síly s takovými týmy. Zároveň je to pro nás velká výzva a uděláme vše pro to, abychom se ctí reprezentovali náš klub i celou Českou republiku. Hlavní je si to maximálně užit.

Utkání můžete sledovat zde – https://youtube.com/c/AnadoluEfesSK