Utkáním proti týmu Nymburka pro nás pokračovala nadstavbová část A1 letošní sezóny. Vzhledem k různým okolnostem jsme vyrazili v mírně okleštěné sestavě, a to jak mezi hráči, tak i co se realizačního týmu týče (všichni členové týmu jsou zdraví, jednalo se spíš o preventivní opatření). Na střídačce tak bylo k dispozici 10 hráčů, hlavním koučem v utkání byl opět Martin Vaněk.

Přes lepší start domácího celku jsme se ještě během první čtvrtiny vzpamatovali a dobrou hrou drželi vyrovnaný stav. Rozehrál se zejména Blake, na konci úvodní desetiminutovky jsme tak byli pouze o 2 body za nymburskými.

Druhá čtvrtina vyšla celkově lépe nám, Nymburk míjel dost trestných hodů, dobře jsme bránili, v útoku přidávali body i Georgiev a Bálint, takže dvoubodové vedení v poločase dávalo naději na zajímavý výsledek.

Bohužel, rozhodující fáze zápasu přišla po změně stran. Domácí zapnuli na vyšší obrátky, povedla se jim šňůra úspěšných střel, několikrát získali míč či jsme o něj sami přišli, a odskočili nám do dvouciferného vedení, které po 30 minutách hry dělalo 15 bodů.

Závěrečná číst hry tak byla v podstatě „na dohrání“, jelikož rozdíl ve skóre už se nijak zásadně nepohnul ani jedním směrem. Bojovali jsme, nicméně soupeř už si vedení zkušeně hlídal a dovedl utkání k vítězství.

Nyní náš tým čeká týden, nabitý domácími zápasy. Ten první se odehraje v hale na Vodově v pondělí, kdy od 18:00 přivítáme družstvo z Kolína. Sledujte na TV Com a fanděte, podporu můžete vyjádřit i nákupem „virtuální vstupenky.“ Brno do toho!!

 

ERA Basket Nymburk – Basket Brno   98:82 (22-20, 21-25, 30-13, 25-24)

 

Statistiky

Střelci: Blake 23, Puršl 13 (+9 doskoků), Bálint 11, Georgiev 11, Kozina 10, Farský 6, Krakovič 6, Jokl 2

 

Nymburk – Obasohan 19, Harding 16, Palyza 12, Dalton 11, Zimmerman 11

 

Doskoky 46:37, asistence 15:16, zisky 8:9, ztráty 14:19

 

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Dnes jsme museli myslet na mnoho věcí, zejména na to, jak správně rozložit minuty mezi hráče. V poločase jsme pak museli provést trochu budíček a po něm jsme druhou půli zvládli lépe. Ve druhé půli odvedli hráči dobrou práci, zvedli úroveň intenzity a rozhodli rychle zápas. Brno ale hrálo dobře, já je respektuji. Věděli jsme, že to bude těžké. Na nás je, abychom vždy našli způsob, jak u našich hráčů zmáčknout ten správný čudlík, abychom je motivovali k co nejlepšímu výkonu.“

Martin Vaněk (trenér Brna): „Zápas pro nás nebyl jednoduchý. Trenéra máme v karanténě a ještě ráno jsme nevěděli, zda tento zápas budeme hrát. To moc mentálnímu nastavení nepomůže. Do prvního poločasu jsme vstoupili dobře, Nymburk vypadal trochu unaveně, my jsme chtěli běhat. Dokázali jsme skórovat jednoduché koše a do poločasu nám to vycházelo. Byli jsme lepší na doskoku, což se promítalo do vývoje zápasu. Bohužel vstup do druhého poločasu jsme nezvládli, začali jsme ztrácet jak na doskoku tak jsme dělali hloupé ztráty, ze kterých jsme inkasovali jednoduché koše. To si proti Nymburku nemůžeme dovolit. Nakonec jsme v poslední čtvrtině zabojovali, ale rozhodla třetí čtvrtině na doskoku a ve ztrátách. Návrat do Nymburka v pozici hlavního trenéra bych si asi užíval ještě více, kdybychom odehráli lépe druhý poločas. Není to pro mě první zkušenost, už jsem z pozice hlavního kouče v Nymburce zápas vedl. To, že budu koučem právě v Nymburce, beru jako kdyby to byl jakýkoliv jiný zápas. Trenér Růžička už bude od zítřka s týmem. Pro tým to nebyla jednoduchá doba. Když se od rozjetého družstva vezme hlavní trenér a zvlášť, když jsme se na první zápas nemohli připravit, není to příjemná situace. Tohle však k této době patří a my se s tím musíme vypořádat tak jako každý další tým.“

Stephen Zimmerman (hráč Nymburka): „Není teď pro nás úplně snadné hrát při tom náročném programu bez několika důležitých hráčů. Ale jsem rád, že jsme se ve druhé půli zvedli. Je ale vždy dobré, když mezi zápasy v Lize mistrů máme tyto těžké zápasy. V poločase na nás křičel trenér, Paly (Palyza) na nás křičel, Retin (Obasohan) na nás křičel a přineslo to efekt. Víme, čeho jsme schopni a je jen třeba najít na to energii. Zítra ale máme dost času na regeneraci na další zápas. Já sice mám 17 doskoků, ale zároveň to bylo často po mých nedaných střelách. Moje úspěšnost nebyla moc dobrá.“

Šimon Puršl (hráč Brna): „Na tento zápas jsme nebyli úplně v hlavách připravení. Pronikaly k nám všelijaké rušivé zprávy a my jsme nebyli na utkání soustředění na sto procent. I přesto nám vstup do utkání vyšel. Možná to bylo i tím, že Nymburk nevstoupil do zápasu v plných silách. Chybějí jim někteří hráči a zároveň mají hodně zápasů. Myslím si, že jsme hráli dobře v první půlce. Domácí v poločase přehodnotili vývoj utkání, nechtěli to tolik vypustit. My jsme nezvládli druhý poločas. Víme, že Retin Obasohan je všestranný hráč, že umí střílet i skvěle najíždět. Proto jsme chtěli proti němu zacpat bednu. To se nám relativně dařilo, ovšem ve druhém poločase nám dal hodně bodů z rychlých protiútoků. Ale naše přípravy z reprezentace jsme na něj nevyužívali. Sráželo nás hodně věcí. Jedou z nich byl útočný doskok, které Zimmerman bral i přes naše hlavy.“