Dalším venkovním zápasem ve skupině A1 pokračovalo naše tažení ligovou sezónou. Soupeřem nám byly znovu Pardubice, tým, kterému máme letos co oplácet. Perníkaři nás nedávno vyřadili ve čtvrtfinále poháru, a tak jsme jim měli co vracet.

Úvod utkání naznačoval, že by se to mohlo povést, ujali jsme se vedení a vše vypadalo nadějně. Bohužel, domácí se rychle vzpamatovali, a to i zásluhou námi neproměněných šancí a minutými trestnými hody, vzali si vedení zpět a už jej nepustili. Po 10 minutách jsme tak byli -4.

Ráz utkání určila druhá část. V ní se rozstříleli opory Beksy, jak Dunans, tak staronová posila Burnett, nám se nedařilo zastavovat akce v obraně a v útoku jsme měli potíže trefit i otevřené střely. Náš prapor držel zejména Puršl, nicméně poločasový stav -15 nevěstil nic dobrého.

Vyrovnaná třetí čtvrtina toho ve změně skóre moc nepřinesla, snaha na naší straně sice byla, ale střelecká nemohoucnost srážela naše akcie na minimum. Naděje svitla v momentě, kdy byl po druhé TCH vyloučen domácí playmaker Vyoral, rozdíl -13 nás však stavěl do nepříjemné pozice před poslední desetiminutovkou.

Vzepětí, které jsme potřebovali, nepřišlo. Nejblíže jsme se dostali na rozdíl 10 bodů, což byla ona magická hranice, kterou jsme nebyli s to překročit a domácí si náskok hlídali až do samého konce. Světlým bodem tak byla závěrečná pasáž hry, kdy prostor dohrát zápas dostali společně naši mladíci a rozhodně nezklamali.

Hned v sobotu 6/3/2021 hrajeme znovu, tentokrát doma proti týmu USK Praha. Začátek je stanoven na 18:00 a vše poběží na stránkách TVcom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

BK JIP Pardubice – Basket Brno 85:75 (25-21, 26-15, 16-18, 18-21)

Statistiky

Střelci: Půlpán 15 (+5 doskoků), Puršl 14 (+8 doskoků), Blake 10, Krakovič 9 (+7 doskoků), Bálint 6 (+4 asistence), Georgiev 6 (+7 doskoků), Jokl 6, Kozina 5, Farský 2, Nečas 2

Pardubice – Dunans 22, Burnett 22, Potoček 13, Vyoral 11

 

Doskoky 49:42, asistence 13:15, zisky 8:7, ztráty 18:13

 

Adam Konvalinka (trenér BK JIP Pardubice): ”Jsme hodně rádi za výsledek, ale už tolik ne za předvedený výkon v druhém poločase. Z obou stran to bylo hodně v křeči. Brno nás hodně tlačilo, hodně se diskutovalo s rozhodčími a odnesl to Tomáš Vyoral. Hodně nám pomohl Dominez Burnett do rotace – i když jsme měli problémy s fauly, měli jsme dalšího zkušeného hráče, který dokáže dát body, což byla jedna z věcí, která rozhodla v náš prospěch.”

Dominez Burnett (křídlo BK JIP Pardubice): ”Předně bych řekl, že jsem moc rád za svůj návrat do Pardubic, kde jsem nastartoval svoji kariéru. Zápas můžeme hodnotit pozitivně, z našeho výkonu mám dobrý pocit. K vítězství nám hodně pomohla energie, s jakou jsme utkání odehráli. Z naší strany to byl povedený zápas, jen škoda, že na něm nemohli být fanoušci.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): ”Myslím si, že jsme v Pardubicích nemohli vyhrát, protože jsme měli tragické procento jak šestek, tak trojek. Naprosto nic nám v útoku nevycházelo, nepadaly nám střely, ”v bedně” jsme měli 50procentní úspěšnost… S tímhle procentem se rozhodně nedalo vyhrát.”

Jakub Jokl (pivot Basket Brno): ”Do zápasu jsme vstoupili s dobrou energií, ale bohužel celé utkání jsme se trápili se střelbou. Vůbec nám nepadaly trojky, nebyli jsme schopni proměnit trestné hody, a to vlastně rozhodlo celý zápas.”