Los Final8 Českého poháru nám jako soupeře pro čtvrtfinále určil tým z Pardubic. Soupeř proklouzl do skupiny A1 v posledním kole, úleva z jeho hráčů spadla a mohl hrát uvolněně. Nicméně, play-off poháru, hraného turnajovým způsobem ve Sportovním centru v Nymburce, to je nová soutěž, nové prostředí a nová výzva.

Začátek utkání nicméně patřil pardubickým, u nichž se brzy rozstřílel rozehrávač Vyoral. Od stavu 16:15 si úsekem v poměru 10-0 vybudovali do konce čtvrtiny výraznější vedení.

Od té chvíle začala přetahovaná o každý bod, hrál se rychlý basketbal z obou stran. Nebyla nouze o pěkné akce i různé emotivní momenty. Závěr druhé části hry se lépe vydařil našim barvám a tak se do kabin šlo za stavu -6.

Přišla však odpověď v podobě odskočení až na hrozivých -16 a vypadalo to, že jsme si vykopali moc hlubokou jámu. Borci se ale nevzdali, upravili jsme obranný systém, chytli jsme se v útoku, hlavně Blake byl chvílemi nezastavitelný a vrátili se do utkání. Do konce třetí čtvrtky jsme stáhli rozdíl na -7.

Drama v Nymburku vrcholilo v posledních minutách. Kousek po kousku jsme ukrajovali z pardubického perníčku, až jsme uloupli i ten poslední kousek a dostali se do vedení 82:80. Závěrečné 2 minuty jsme ale prohráli v poměru 9:2 a v poháru tak pro tuto sezonu končíme.

Nadstavbová část KNBL se rozjede znovu až po reprezentační pauze, o termínech jednotlivých utkání vás budeme informovat. Sledujte naše sociální sítě. Brno do toho!!

 

BK JIP Pardubice – Basket Brno 89:84 (25-16, 19-22, 24-23, 21-23)

 

Statistiky:

Střelci – Blake 21 (+6 doskoků), Puršl 16 (+8 doskoků), Půlpán 14 (+ 6 asistencí, 5 doskoků), Bálint 13 (+ 3 asistence), Georgiev 9, Krakovič 5, Farský 3, Nečas 3

 

Pardubice – Vyoral 27,  Dunans 16, Švrdlík 13, Heřman 12, Svoboda 11

 

Doskoky 47:39, asistence 11:20, ztráty 11:8, zisky 6:5

 

Adam Konvalinka (kouč BK JIP Pardubice): ”Bylo to obrovsky těžké, zvlášť v situaci, kdy jsme šli z plus 17 na minus 2 body a člověk tam stojí a říká si: ”Co teď s tím?” Užívám si ale každý den v této pozici a doufám, že hráčům naše hra sedí, protože jsme hodně zlepšili herní projev a je to vidět i na výsledcích a postupu od nadstavbové skupiny A1 v lize. Jestli jsem teď víc vyčerpaný, nebo dojatý? Ve mně se to vždycky rozpoltí, že jsme tam měli krásný úsek na plus 17, ale pak následovala sekvence, kdy jsme deset minut nebyli schopní dát koš a soupeř šel přes nás. Náskok jsme získali hlavně díky obraně, soupeř moc nevěděl, co na nás, nebo na svoje poměry ani netrefoval a my to měli o dost jednodušší. A pak se to otočilo, my jsme se trápili v útoku a v obraně měli problémy hlavně s Blakem. Rytmus nám rozhodila zóna soupeře i rostoucí únava Tomáše Vyorala, i když od začátku ledna na kondici hodně pracujeme a nejsou s tím problémy. Tomáš takhle aktivně hrát chce a je na to připravený. A naštěstí na konci jsme to zase přitáhli a vyhráli.”

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): ”Nám utekl kus první čtvrtiny se šňůrou 0-10 a pak přišla druhá šňůra 0-9 za našeho vedení 82-80. Tam jsme zápas ztratili a jsme smutní, ale sezona jde dál. Do minusu jsme se dostali tím, že jsme nedávali, fyzicky zaostávali na doskoku a byl to pro nás velký zápas, kde jsme se dlouho vypořádávali se zbytečnou nervozitou. Až zóna nám pak pomohla k obratu na plus dva.”