S náskokem 18 bodů z prvního utkání jsme vstupovali do odvety osmifinále Českého poháru proti Nové huti Ostrava. Jednalo se už o čtvrté střetnutí těchto soupeřů během 14 dní, všechny dosavadní duely skončily našim vítězstvím.

Nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Od počátku jsme na Ostravu vletěli, točili ve hře více hráčů, snažili se hrát rychle dopředu a agresivně bránit. Soupeř se snažil během první poloviny utkání držet krok, což se mu víceméně dařilo, a tak poločasový rozdíl byl stanoven na 13 bodů pro nás.

Během třetí části hry se nám podařilo odskočit na rozdíl 20 bodů a tím se utkání definitivně zlomilo. V závěrečné čtvrtině jsme úplně uzavřeli náš koš, sami se trefovali skoro ze všech pozic, a tak jsme v závěru atakovali i hranici nastřílených 100 bodů, kterou jsme nepokořili jen těsně.

Pozitivem utkání bylo znovu velké zapojení našich mladých hráčů, kteří se prosazovali jak bodově, tak i dobrou prací v obraně a své minuty si víc než zasloužili.

Ostravským patří respekt za přístup k zápasu, bohužel, pouze v 9 lidech bylo pro ně těžké vzdorovat po celých 40 minut.

Vítězstvím v tomto dvojutkání jsme se kvalifikovali do závěrečného turnaje Final 8, který se uskuteční v polovině února v Nymburce. O složení jednotlivých čtvrtfinálových dvojic vás budeme informovat.

Již tuto sobotu pokračujeme v lize, od 18:00 přivítáme na naší palubovce tým Slunety Ústí nad Labem. Zápas bude vysílán v rámci Studia Basketbal na stránkách TV Com. Brno do toho!!

 

Basket Brno – NH Ostrava   98:62 (25-14, 22-20, 24-19, 27-9)

 

Statistiky

Střelci: Bálint 15, Husták O. 13 (+ 7 doskoků), Blake 13, Nečas 9, Krakovič 9, Farský 9, Půlpán 8, Georgiev 8, Puršl 7, Kozina 7 (+ 6 asistencí)

NH Ostrava – Heinzl 16, Šmíd 15, Pumprla 11

 

Doskoky 40:27, asistence 24:19, ztráty 15:17, zisky 10:6

 

Adam Choleva (asistent NH Ostrava): „Gratuluji soupeři k vítězství a postupu v poháru. My jsme udělali hned v úvodu několik chyb jak v útoku, kdy jsme nevyužili otevřených pozic, tak v obraně, kdy jsme špatně přebírali, zastavovali jsme se ve clonách, pod košem jsme si rychle nasbírali fauly (Bohačík, Heinzl) a v tom duchu se to dohrávalo, nebyli jsme agresivní pod košem. Brno velice slušně střílelo, my jsme nebyli schopni celý zápas se trefit, kromě Filipa Šmída v první čtvrtině v tomto ohledu vyhořelo celé družstvo.“

 

Dominik Lukáč (hráč NH Ostrava): „Čekal nás už čtvrtý zápas s Brnem. Řekli jsme si, že do něj půjdeme s energií a budeme makat na sto procent, chtěli jsme zlepšit doskok, což se nepovedlo, Brno mělo snad 40 doskoků, my asi 25 a ta energie tam byla jen první poločas. Domácí nám nejprve odskočili na 10, to jsme se ještě drželi, pak na 20, nám na konci třetí čtvrtiny došly síly a nakonec jsme bohužel prohráli i čtvrtý zápas s Brnem.“

 

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Ostrava hrála v prvním poločase srdnatě, drželi se s námi, za což jim patří kredit, přijeli jen s devíti hráči. V druhém poločase se projevila naše širší rotace hráčů, zapojili jsme jich všech 12 a rozdělili mezi ně minuty. Tím jsme mohli hrát agresivně a rychle dopředu. Jsme rádi za postup do Final 8 ČP a těšíme se na dalšího soupeře.“

 

Jakub Nečas (hráč Basket Brno): „V první polovině Ostrava bojovala, bylo to na hřišti vidět, hrála s větší energií. My jsme s energií trochu tápali, v druhém poločase jsme se to snažili zlepšit, což se projevilo. Jsme rádi, že jsme postoupili, zároveň se musíme připravovat na play-off zápasy.“