Ve včerejším zápase proti USK zažil svoji premiéru na lavičce v roli asistenta šestnáctiletý Tomáš Nesrovnal, který se tak stal nejmladším asistentem v Kooperativa NBL. Nicméně Tomáš v našem týmu působí již dlouho, a to jako videokouč, protože jeho analytické znalosti a práce s počítačem a videem jsou opravdu skvělé.

„Já chci hlavně poděkovat celému klubu Basket Brno a zvláště hlavnímu trenérovi Lubomíru Růžičkovi za tuto úžasnou příležitost být na lavičce při ligovém zápase jako asistent trenéra. Byla to pro mě ohromná zkušenost, za kterou jsme velice vděčný a vážím si jí. Celý zápas jsem si velice užil, a o to víc, když se nám podařilo takto famózně vyhrát.”

A jak hodnotí včerejší zápas?

„Tak v první řadě jsme rádi za toto velmi důležité vítězství, díky kterému máme možnost hrát o historický výsledek v play off. Do zápasu jako takového jsme vstoupili velice dobře a to především na obranné polovině, kde jsme dokázali v prvním poločase soupeře udržet pouze na 29 bodech a velice dobrou obranu jsme podpořili také velmi solidním útokem a do šatny jsme tak šli s pohodlným náskokem patnácti bodů. Druhý poločas jsme však nezačali vůbec dobře a nedokázali jsme dobře zareagovat na zónu, přes kterou jsme se jen těžce prosazovali. A tak se šlo do vyrovnané koncovky, kde užasnou střelou rozhodl Javion Blake a poslal nás tak do play off.”