Nedlouho po našem vítězství v Ostravě jsme přivítali celek Nové huti na naší palubovce. Oba celky neměly moc času na zdlouhavou přípravu, času mezi utkáními moc nebylo, a tak šlo spíš o to, kdo bude mít lepší momentální formu.

Začátek byl jako obvykle vyrovnaný, hosty táhl svou produktivitou zejména Alleyn, u nás se o body podělilo více hráčů, a i přes počáteční vedení Ostravanů jsme čtvrtinu zakončili na stavu +2 pro nás.

Od druhé části hry však soupeři odešla střelba, my jsme naopak začali poctivě bránit, stále jsme měli dobře rozloženou střeleckou potenci mezi všechny hráče, a tak nebylo divu, že v poločase byl rozdíl +14 v náš prospěch.

Podobný obrázek hry pokračoval i ve třetí čtvrtině, navyšovali jsme vedení v průběhu celé části hry, pochválit se sluší zejména naše mladé hráče, kteří dostali v utkání velký časový prostor a zvládli jej na jedničku. Rozdíl 24 bodů před závěrečnou čtvrtinou tak vypadal velice nadějně.

V úsilí o co nejlepší výsledek jsme nepolevili až do konce, stále jsme dobře a úspěšně bránili, takže celkový účet a skóre se nakonec vyšplhalo na rozdíl 36 bodů.

Do třetice všeho dobrého se s Ostravou potkáme již tuto středu, a to v rámci Českého poháru, kdy začínáme na palubovce soupeře. Držte nám palce a fanděte, Brno do toho!!

Basket Brno – NH Ostrava 86:50 (20-18, 22-10, 21-11, 23-11)

Statistiky

Střelci: Farský 13, Bálint 13 (+ 4 asistence), Puršl 12 (+ 7 doskoků), Krakovič 10, Blake 10 (+ 5 doskoků, 4 asistence), Husták Ondřej 8 bodů (+ 9 doskoků), Roby 7, Georgiev 5 (+ 7 doskoků), Křivánek 4, Půlpán 2, Kozina 2

Ostrava – Alleyn 18

Doskoky 50:39, asistence 23:12, ztráty 8:12, zisky 4:5

Ondřej Husták (hráč Basket Brno): „Zápas pro nás dopadl dobře, v první čtvrtině jsme se trochu trápili, ale ve druhé části hry se to zlomilo, začali jsme běhat do protiútoků, dali pár lehkých košů, ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme utkání rozhodli a konec už byl pro nás lehký.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za vítězství, po delší době jsme hráli v domácí hale. Do zápasu jsme vstoupili vlažněji, ale od druhé čtvrtiny jsme udržovali naše tempo hry, byli jsme lepší ve všech činnostech, doskok jsme vyhráli o 11, pustili jsme do zápasu větší rotaci hráčů, což je, vzhledem k náročnějšímu programu pro nás dobře. Těšíme se na další zápasy.“

Peter Bálint (trenér NH Ostrava): „Gratuluji Brnu, bylo o třídu lepší, nám zápas vůbec nevyšel, ani v útoku, ani v obraně. Dělali jsme hodně ztrát, nebyli jsme schopni dát koš, z čehož pramenilo vítězství domácích o 36 bodů. Víc k tomu nemám co říct, s takovým výkonem nemůžeme hrát vůbec s nikým. Doufám, že hráči pochopí, že musíme změnit přístup k tréninku i zápasu.“

Dominik Heinzl (hráč NH Ostrava): „Bohužel, dnes se nám nedařilo střelecky, měli jsme problém hlavně v útoku, nemohli jsme se najít, přecházeli jsme pozice nebo se naopak tlačili do těžkých střel. To je důvod, proč jsme dali tak málo bodů. V obraně se pak projevila frustrace z útoku, nebyl to pro nás dobrý zápas.“