Během pár dnů jsme se znovu vydali směrem východní Čechy, tentokrát do Pardubic, s cílem utnout nelichotivou sérii porážek a domácí Beksu, vedenou novým trenérským duem Konvalinka – Nečas, porazit.

Prvních 7 minut utkání se odehrávalo v naší režii, kdy jsme si vybudovali vedení v poměru 15:10. Pak však přišla první větší série domácích, kteří šňůrou 12:2 (a trojkou v poslední vteřině čtvrtiny) překlopili vedení na svou stranu.

O pár bodů napřed se Beksa držela po celou dobu druhé části hry. Dařila se jí trojková palba, zatímco my jsme odpovídali hlavně hrou do vymezeného území, a to zejména díky dvojici Puršl – Georgiev. Poločasový rozdíl 8 bodů tak byl stále hratelný a druhá půle slibovala drama.

Bohužel, nástup do třetí části hry, který domácí využili znovu v poměru 12:2, veškeré naděje na úspěch v utkání odvál do říše snů. V průběhu čtvrtiny se vedení pardubických vyšplhal až na 20 bodů (67:47 těsně před koncem tohoto úseku hry) a pouze dobrým závěrem jsme ztrátu snížili na 16 bodů.

Jasno v utkání tak udělal domácí Dunans, který vsítil prvních 9 bodů svého týmu v poslední části hry, znovu navýšil náskok domácích přes 20 bodů a na tuto pasáž hry už jsme nenašli odpověď. Poslední záchvěv naděje přišel při snížení na 80:67, ale to už bylo trochu pozdě na úplný obrat.

Pozitivem tak byla minutáž našich mladých hráčů během celého utkání a pak také fakt, že se na palubovku po déle než měsíční pauze podíval Jakub Nečas, který laboroval se zraněným kotníkem.

Nabitý lednový kalendář nám přináší v nejbližších dnech dvojutkání s Ostravou. První z nich se odehraje ve středu 13/1/2021 na jejich hřišti, a to od 19:45. Buďte u toho na webu TV Com. Brno do toho!!

 

BK JIP Pardubice – Basket Brno 86:73 (22-17, 22-19, 23-15, 19-22)

 

Statistiky

Střelci: Puršl 27 (+ 14 doskoků), Georgiev 12, Farský 7, Bálint 6, Krakovič 6, Křivánek 5, Roby 5 (+ 6 asistencí), Nečas 3, Půlpán 2 (+ 7 doskoků)

Beksa – Vyoral 21, Dunans 19, Svoboda 15, Švrdlík 11, Potoček 10

 

Doskoky 45:38, asistence 17:24, ztráty 10:11, zisky 4:1

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Myslím, že v poslední době hrajeme v útoku v křeči. Dostáváme sami sebe pod tlak, kdy třeba přecházíme střelecké pozice, nebo z vymezeného území neskórujeme s takovým procentem, jaké bychom chtěli. Udělali jsme spoustu chyb i v obraně, chtěli jsme třeba přebírat mezi guardy, ale v druhé čtvrtině jsme to nezvládli. Potrestali nás z toho Svoboda nebo Potoček. Ve třetí čtvrtce na nás padla deka, a když už jsme se nadechovali, že bychom ještě se zápasem možná něco udělali, přišly dva útočné doskoky domácích a koše s faulem. Jediné pozitivum vidím v posledních sedmi minutách, které odehráli mladí kluci.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Nevím, co nám scházelo. Byla tam spousta věcí, na které jsme se připravovali, a v zápase jsme nebyli schopni je zahrát, ať v obraně, nebo v útoku. Mohli jsme mít otevřené střely, ale zbytečně jsme je přecházeli, to stálo za náskokem, který si Pardubice vytvořily. Pak už se to těžko dotahovalo. Já osobně jsem nezahrál vůbec dobrý zápas, v posledních dvou zápasech jsem se sebou hodně nespokojený, hrozně mě mrzí, že jsem týmu víc nepomohl. Musím to zlomit.“

Adam Konvalinka (trenér BK JIP Pardubice): „Na rozdíl od zápasu s Kolínem jsme měli mnohem povedenější vstup. Od začátku jsme věděli, za čím si jdeme, začali jsme hodně koncentrovaně. Sice jsme poprvé vedli až někdy v 6. minutě, ale drželi jsme náš plán, vyvarovali jsme se zbytečných chyb v obraně a v tom jsme pokračovali až do konce poločasu. Jediné, co se nám nedařilo, bylo pokrytí Puršla, jeho útočných doskoků a hry zády ke koši. Definitivní zlom přišel v třetí čtvrtině, kdy jsme dobrým pohybem v útoku a celkem slušnou obranou soupeře jasně předčili, odskočili na výrazný rozdíl a utkání už se pak dohrávalo. Z naší strany, bohužel, opravdu jen dohrávalo, protože v posledních šesti minutách jsme se tolik nesoustředili, udělali nějaké chyby, připomínalo to začátek zápasu s Kolínem. Naštěstí nás to nestálo výhru.“

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK JIP Pardubice): „Na tréninku se teď snažíme mnohem víc klást důraz na obranu a dneska se to jasně ukázalo. Brno jsme dokázali zastavit na 73 bodech a nebýt posledních pěti minut, dokázali bychom ho udržet na ještě nižším počtu. Jasně jsme vyhráli hlavně dobrou obranou.“