Přesně po týdnu jsme vyběhli na domácí palubovce proti týmu Nymburka. Po desetibodové prohře před Vánoci jsme s odhodláním čelit síle soupeře očekávali lepší výsledek.

Hned v úvodu jsme nenechali hráče mistrovského týmu rozjet jejich tradiční nátlakovou hru, naopak, chytli jsme se několika povedenými akcemi, trefili několik střel z dálky a dobře bránili, takže po prvních deseti minutách jsme si hýčkali vedení o 4 body.

Druhá část však vyšla lépe Nymburským. Zejména na útočné polovině chytili rytmus, v jejich dresu se činil hlavně Obasohan, nicméně, nesložili jsme zbraně a do pauzy se přitáhli na přijatelný rozdíl 3 bodů.

Rozhodujícím momentem v utkání se tak ukázal vstup do druhého poločasu. Během prvních pěti minut si soupeř vypracoval 16bodové vedení, na tento vývoj jsme sice byli schopni zareagovat a znovu rozdíl zmenšit, bohužel, osmibodové manko na konci třetí čtvrtiny dávalo více nadějí Nymburku.

Celá závěrečná část hry se tak odvíjela dle scénáře „my chceme snížit jejich vedení – oni si jej zkušeně drží okolo 10 bodů.“ I přes veškerou snahu nebylo v našich silách přiblížit se na rozdíl jediné střely, čímž by bylo možné zápas ještě zvrátit.

V utkání bylo rozdáno několik nesportovních chyb, zejména na naší straně. Nejednalo se o žádné zákeřné fauly, vše vyplynulo ze hry a z faktu, že naši hráči bojovali až do samého konce.

I přes prohru jsme během dvojutkání zanechali velice příznivý dojem, sehráli jsme s několikanásobnými mistry vyrovnané partie, v obou zápasech jsme nebyli daleko od překvapení. Už tato zkušenost může být přínosem do dalších zápasů ligy.

Další domácí utkání, které jsme měli sehrát 3/1/2021 s Opavou, bylo odloženo, takže první zápas v novém roce odehrajeme na hřišti Sokolů z Hradce Králové dne 6/1/2021. Sledujte naše sociální sítě, kde vás budeme o začátku utkání informovat. Brno do toho!!!

 

PF 2021 vám všem přeje Basket Brno!!

 

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk 92:101 (25-21, 23-30, 22-27, 22-23)

Statistiky

Střelci: Puršl 19 (+ 9 doskoků), Půlpán 17 (+ 10 asistencí), Nehyba 12, Farský 12, Krakovič 11 (+ 5 doskoků), Georgiev 6 (+ 7 doskoků), Bálint 5, Blake 5, Křivánek 4, Kozina 1

Nymburk – Obasohan 26, Hruban 18, Prewitt 16

Doskoky 32:44, asistence 24:20, ztráty 15:15, zisky 5:10

 

Richard Bálint (hráč Basket Brno): „První čtvrtinu jsme na soupeře vletěli a dokonce ji vyhráli, začátek druhé nám utekl, ale dostali jsme se zpět do zápasu, ale utekli nám znovu ze začátku druhého poločasu a ten náskok si udrželi až do konce.“

Petr Benda (hráč ERA Basketball Nymburk): „Tak byl to skoro identický zápas jako u nás, soupeř se držel dvě čtvrtiny, v té třetí jsme zrychlili hru, začali hrát, to co jsme chtěli, což však nevydržíme celých 40 minut, jsme schopni to držet nějakých 15 minut, pak se trochu trápíme, jak v útoku, tak v obraně, ale máme ještě pár dní do utkání v Champions league, tyhle chyby odstraníme a budeme zase hrát naši hru.“

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Byl to dobrý zápas, dobrý boj. Musíme najít cestu zpět k našemu rytmu před Champions league, ale je pro nás dobré hrát zápasy, jako byl tento.“

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Gratuluji Nymburku, trenéru Amielovi a celé organizaci k vítězství. Zápas rozhodl útočný doskok, měli spoustu druhých šancí, tam jsme propadli, nestačili jsme fyzicky. Před zápasem jsem hráčům říkal, že jsem pyšný, že mohu být jejich trenérem, protože opravdu tvrdě pracují. Jestliže se dokážeme postavit týmu jako je Nymburk, donutit je hrát celý zápas v plné sestavě, tak je to pro nás taková odměna a vítězství. Počítají se však vítězství, to jsme nezískali a musíme dál tvrdě pracovat. Pokud však budeme takhle pokračovat, nemám o nás strach, protože jsme hráli dobře na útočné polovině. Chyby se vždycky najdou, basket je hra chyb, Nymburk dnes trestal každou z nich v naší obraně. Rok 2020 se chýlí ke konci, myslím si, že to byl pro brněnský basketbal zlomový rok. Událo se tady spoustu věcí, některým organizacím to trvá několik let, než se dostanou na takovou úroveň, na jakou jsme se my dostali za poslední půlrok. Jsem rád za to, kde jsem, kde pracuju, s jakými lidmi pracuji a jaké hráče můžu vést. Přál bych si, aby rok 2021 patřil brněnskému basketbalu, aby to miminko, co se tady rodí, dospělo a začalo šlapat na paty špičce české ligy. Je smutné, že nemůžeme hrát před diváky, ale taková je doba, aspoň takto jim přeji hodně zdraví, doufám, že tahle doba brzy pomine a budeme se setkávat při příjemnějších příležitostech. Do Brna basket patří a jsem rád, že můžeme prohlásit, že brněnský basket je ve špičce.“