Ve dvanáctém kole nejvyšší soutěže jsme zavítali do Prostějova, kde na nás čekal tým Olomoucka. Domácí neprožívají právě jednoduché období, procházejí sérií porážek, a tak jsme nechtěli dopustit, aby se výsledkově chytili právě na nás.
Před kamerami České televize jsme se ze začátku více prosazovali my, ale domácí brzy chytli svůj rytmus a tak se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Svůj potenciál prokazoval v úvodu zejména bulharský reprezentant Georgiev, a to hlavně tříbodovými akcemi, ať už zpoza oblouku, či koši s faulem. Výborně zápas sedl hlavně Bálintovi, který se rozstřílel už od startu za tři body a odvděčil se tak za zařazení do základní pětice. Po první čtvrtině tak na tabuli svítilo skóre 21:24 v náš prospěch.
Druhá část hry probíhala ve stejném duchu, problémy nám dělal zejména pivot Bezbradica. A tak, podle vzoru „každý chvilku tahá pilku“, jsme s domácími hráli vyrovnané utkání. Mít domácí Klepač více štěstí při své dalekonosné střele s klaksonem, prohrávali bychom v poločase o bod, takhle jsme byli v půli o koš vpředu, 42:44.
Ve třetí čtvrtině jsme začali s jinou intenzitou a první pětiminutovka patřila nám, kdy jsme si vybudovali až desetibodové vedení, které však domácí stáhli zpět na jeden bod, nám se ale v závěru tohoto dějství podařilo znovu mírně odskočit a vést po 30 minutách rozdílem 5 bodů, 61:66.
Až ve čtvrté čtvrtině se nám podařilo naplnit naše představy o rychlé hře dopředu a dobré obraně. Nedovolovali jsme lehké koše, vyráželi do rychlých protiútoků a tím navyšovali vedení v zápase. Konečný rozdíl ve skóre se tak vyšplhal až na 22 bodů, čímž jsme zaznamenali již šestou výhru v ročníku.
O tu další, sedmou, se pokusíme hned v sobotu 12/12, kdy na naší palubovce na Vodové hostíme od 18:00 Válečníky z Děčína. Přímý přenos můžete sledovat jako obvykle na stránkách TV Com. Brno do toho!!!
BK Olomoucko – Basket Brno 72:94 (21-24, 21-20, 19-22, 11-28)
Statistiky
Střelci: Bálint 19, Půlpán 15 (+ 7 doskoků, 7 asistencí), Georgiev 15 (+ 7 doskoků), Krakovič 13, Puršl 10 (+ 10 doskoků), Blake 9, Nehyba 8, Kozina 2, Farský 2, Jokl 1
Olomoucko – Bezbradica 27, Feštr 13, Pekárek 10
Doskoky 33:44, asistence 17:23, ztráty 14:14, zisky 9:9
Vyjádření po utkání
Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Soupeř je ve složité situaci, přesto se dlouho držel a docela nás potrápil. V prvním poločase nebyla naše obrana podle mých představ a nedali jsme některé snadné koše. Po přestávce to bylo lepší a v závěru jsme už měli převahu.“
Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Jsme rádi, že se podařilo utkání zvládnout, šli jsme si za tím. Musíme začít počítat s tím, že v některých zápasech budeme favority a je třeba tuto roli zvládnout. Máme na to kvalitní hráče, nemůžeme se schovávat.“
Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Poločas byl z naší strany dobrý, hráči bojovností a nasazením drželi se soupeřem krok. Síly nám stačily na tři čtvrtiny, v té poslední už došly a to rozhodlo. Rotace je úzká, navíc se v předchozím zápase v Děčíně zranili Bezbradica a Váňa a dnes šli na zápas bez jediného tréninku.“
Erik Klepač (křídlo BK Olomoucko): „Nálada v kabině v poslední době není ideální, už bychom potřebovali vyhrát. Bohužel se to nepodařilo, udělali jsme víc chyb v obraně a měli jsme hodně ztrát. V těchto činnostech se potřebujeme zlepšit.“