Zítra v 18:00 nastoupíme v 11. kole Kooperativa NBL proti Svitavám.

Reprezentační pauzu jsme vyplnili zejména tréninkovým procesem, do kterého bylo zapojeno mnoho mladých hráčů, a to hlavně z důvodu účasti 3 reprezentantů (Puršl, Farský, Bálint) na kvalifikačních utkáních národního týmu Česka v Litvě.

Bohužel, zranění a nemoci se nevyhýbají v této době ani nám. 2 z hráčů NEXT GENERATION a členové ligového kádru, Jakub Nečas a Ondřej Husták, v současnosti bojují se zdravotními potížemi.

Jakub má poraněný hlezenní kloub, nicméně nyní u něj probíhá rehabilitace a věříme, že bude zpět na palubovce co nejdříve. Ondra si prošel střevními potížemi, zotavuje se v domácích podmínkách a již brzy se zapojí zpět do přípravy. Do lednového turnaje ANGT by však oba měli být v plné síle.

Máme ale i dobré zprávy – vedení klubu se podařilo dovézt posilu na pozici 4, a to bulharského reprezentanta Aleksandra Yaneva Georgieva který nastoupí již ve čtvrtečním zápase proti Svitavám. Třicetiletý člen národního týmu bulharské reprezentace si v poslední sezóně připisoval 18 bodů a na palubovce strávil v průměru 37 minut na zápas.

Lubomír Růžička (hlavní trenér): „Po reprezentační pauze nás čeká silný soupeř. Očekávám fyzický, atraktivní zápas. Na utkání se těšíme a věřím, že jsme dobře připraveni.“

Zdeněk Nehyba (křídlo Basket Brno): „Ve čtvrtek očekáváme těžký zápas, i když Svitavy na tom nejsou tabulkově nejlíp, mají kvalitní ofenzivní tým. Nicméně my jdeme do zápasu s jasným cílem, navázat na vítězství a výkon před reprezentační pauzou.“

Sledujte nás na TVcom.